Yok artık dedirten bir ev

Yok artık dedirten bir ev
Yok artık dedirten bir ev
Antalya'da Kazım K., evine yerleştiği hemşehrisinin eşiyle ilişkiye girdi, çocuklarına işkence yapıp aç bıraktı. Sonra eve bir de arkadaş geldi...
Haber: TESLİME TOSUN / Arşivi

Antalya’da inanılmaz bir olay ortaya çıktı. İddiaya göre üç erkek kardeşe üç yıl boyunca işkence edildi, iki yaşındaki çocuk tecavüze uğradı.
Pideci 36 yaşındaki Kerem G., bir otelde garsonluk yapan hemşehrisi 24 yaşındaki Kazım K.’nın, elektrik ve su parasını ödemesi karşılığında evlerinde kalmasına izin verdi. Üç yıl önce eve yerleşen Kazım K., bir süre sonra Kerem G.’nin bir otelde temizlik görevlisi olarak çalışan eşi 31 yaşındaki Fatma G. ile ilişki kurdu. İddiaya göre Kerem G. de bu duruma rıza gösterdi. Daha sonra işinden ayrılan Kazım K., anne ve babaları işe giden üç erkek kardeşle evde kalmaya başladı. Kerem G., çocuklarını dövdüğü ve kendisini ölümle tehdit ettiği iddiasıyla 3 ay önce Kazım K. hakkında savcılığa şikâyet dilekçesi verdi. Savcının talimatı üzerine polis soruşturma başlattı. 

Açlıktan ölme derecesinde

Çocuklar 10 yaşındaki H.G., 8 yaşındaki A.Ö.G. ve 4.5 yaşındaki E.G.’nin adli muayenesinde elleri, kolları, bacakları, sırtları ve kafalarında yanıklar, dillerinde kesikler, yaygın morarmalar olduğu belirlendi. Çocuklardan E.G.’nin açlıktan ölme derecesine geldiği, çene kemiğinin ise kırık olduğu anlaşıldı.
Savcı Gündoğan Öztürk, psikolog ve çocuk gelişim uzmanı eşliğinde kardeşlerin ifadesine başvurdu. Ağabey H.G. şunları anlattı:
“Kazım amca çok sinirliydi. Beni ve kardeşlerimi ‘Haydar’ adını verdiği sopayla dövüyordu. Kardeşlerimi iki hafta kadar aç bıraktı. Bunu annem ve babam biliyordu ama Kazım amcadan korkuyorlardu. Babam bir kez bizi dövdüğü için kızdı. Kazım amca onun yüzüne yumruk attı.”
6 Eylül günü Kazım K.’nın marketten cips, kurabiye ve kuruyemiş aldığını, kendisiyle kardeşlerinin de bunları gizlice yediklerini belirten H.G., ifadesinde şunları anlattı:
“Kurabiyeyi bitirdik, kuruyemişten ve cipsten az miktarda aldık. Kazım amca eve geldiğinde yediğimizi görünce annemin yattığı odaya götürdü. Bizi dövmeden önce üzerinde ‘Suskun kral’ yazılı bıçağıyla benim ve kardeşlerimin dilini kesti. Daha sonra lazerli çakmakla dilimizi yaktı ve yarım saat kadar dövdü.” 

‘Beni tavana asıyordu’

Kardeşlerden A.Ö.G. de ağabeyinin anlattıklarını tekrarlayarak, “Kazım amca ellerimi ve ayaklarımı bağlayarak, beni tavanda asılı demirlere beşik gibi bağlayıp, yarım saat bekletiyordu” dedi.
Vücudunun büyük bölümünde morluklar, ellerinde, ayaklarında, dizlerinin arkasında, kafasında, alnında sigara yanıkları bulunan, çene kemiği kırık olan ve yetersiz beslenme nedeniyle derisi soyulan 4.5 yaşındaki E.G.’nin ifadesi, başka bir dramı ortaya çıkardı. Kazım K.’nın 2 yıl önce eve getirdiği ve iki ay kendileriyle birlikte kalan arkadaşı E.Ö.’nün, küçük çocuğa tecavüz ettiği, bunu daha sonra bir kez daha tekrarladığı ileri sürüldü.
Suç duyurusu ve çocukların ifadesi üzerine gözaltına alınan Kazım K., suçlamaları kısmen kabul etti. Kazım K. ifadesinde şöyle dedi:
“Fatma G. ile ilişkim var. Biz Fatma ile aynı odada kalırken kocası başka odada uyuyordu. Asabi bir insan olduğum için, sinirlerime bazen hâkim olamıyorum. Kerem’i üzmek için çocukları aç bırakıyordum. Kerem, E.G.’yi daha çok sevdiği için onu daha fazla aç bırakıyordum. Daha önce birlikte çalıştığım E.Ö. adlı arkadaşım birkaç ay bizimle kaldı. Bir gün Fatma beni arayarak arkadaşım E.Ö.’nün küçük E.’yi banyoya soktuğunu ve tecavüz ettiğini söyledi. Ona mesaj atarak şikâyetçi olacağımı söylediğimde ‘Ben de sizin Fatma ile olan ilişkinizi söylerim’ diyerek beni tehdit etti.”

Anne: Korkuyorduk

Anne Fatma G. ise ifadesinde, eşinden ve Kazım K.’dan korktuğunu belirterek şunları söyledi:
“Kazım K. beni ve çocuklarımı eşimin yanında tekme ve sopayla döverdi. Çocuklarımı aç bırakan, döven, işkence yapan Kazım K.’dan, çocuğuma tecavüz eden E.Ö.’den şikâyetçiyim.”
Tutuklanan Kazım K. hakkında 15. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 5.5 yıldan 45 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Savcılık, Gaziantep’te olduğu ileri sürülen E.Ö.’nün yakalanması için, ‘çocuğa cinsel istismar’ davasını ayırdı. Hem şikâyetçi hem sanık olan anne Fatma G. hakkında da ‘çocuklarına eziyet etmek’ suçundan dava açıldı.
Savcılık çocukları koruma altına aldı. Davaya müdahil olan Avukat Serap Ertuğrul, “Meslek hayatım boyunca böyle bir olaya şahit olmadım” dedi.