YÖK Başkanı Özcan'ın zor anları

YÖK Başkanı Özcan'ın zor anları
YÖK Başkanı Özcan'ın zor anları
YÖK Başkanı Özcan Konya Selçuk Üniversitesi'nde protesto gösterileriyle karşılandıYÖK Başkanı Prof. Dr. Ziya Özcan, Selçuk Üniversitesi'nde katıldığı akademik yıl açılış programının ardında Kampüs içerisindeki fakülteleri gezerek Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan ve fakülte dekanlarından bilgi aldı. Dilek Sabancı Konservatuarı'nda öğrenciler tarafından YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan için fasıl düzenledi. Öğrencilerin seslendirdiği 'Unutturamaz seni bana hiç bir şey' isimli Türk Sanat Müziği şarkısına eşlik eden Özcan, öğrencilerden 'Boş kalan çerçeve' isimli şarkıyı çalmalarını istedi. Bu şarkının da nakarat kısımlarına eşlik eden Özcan, konservatuardan ayrıldı.
YÖK Başkanı Özcan, Meram İlçesi'nde bulunan Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi'ne geçti. Özcan, burada fakülte bahçesinde bekleyen ve ellerinde "Öğretmen olacak bizleriz. Suçumuz yüksek puanla buraya gelmek mi?', 'Formasyon haksızlığına son', ' KPSS 'de ek puan istiyoruz', 'Eğitimde adalet istiyoruz' yazılı dövizler bulunan yaklaşık 200 öğrencinin protestosu ile karşılaştı. YÖK Başkanı Özcan, makam otomobilinden inip, fakülte binasına girmek istediği sırada iki öğrenci sorunları ile ilgili notun bulunduğu kağıtı uzatmak istedi. Notu ulaştıramayınca, öğrenci grubu, protesto etmeye başladı. Bunun üzerine öğrencilere dönen Özcan, notu uzatmak isteyen öğrencilerle sohbet etti. 4'üncü sınıf öğrencileri için yeni bir çalışma başlattıklarını ve eğitim fakülteleri dekanları ile görüşme yaptığını söyleyen Özcan, sadece mezun olmayanlar için bir şeyler düşündüklerini daha geriye gidemediklerini söyledi. Öğrenciler ise, "Fen - Edebiyat Fakültelerinin amacı bilim adamı yetiştirmek. Bizim fakültelerin amacı ise öğretmen" dedi. Bunun üzerine Özcan, "İlköğretim öğrencilerine sizler, orta öğretim öğrencilerini de diğerleri yetiştirecek." cevabını verdi.
YÖK Başkanının verdiği cevapları yeterli bulmayan öğrenciler, YÖK Başkanı Özcan, fakülte binasına girdiği sırada ıslık ve alkışlarla Özcan'ı, protesto etti. Aynı öğrenciler, YÖK Başkanı ziyaretlerini tamamlayıp fakülteden ayrılırken de alkış eşliğinde 'yuhalayarak' protesto etti. YÖK Başkanı Özcan, daha sonra Rektörlük binasına geçerek, Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan'ı, makamında ziyaret etti. Ziyaret basına kapalı olarak gerçekleşti.


    ETİKETLER:

    KPSS