YÖK Başkanı'na sanal isyan

YÖK Başkanı'na sanal isyan
YÖK Başkanı'na sanal isyan

YÖK Başkanı Özcan'a YGS'deki silgilerden sorulara her şeyden dolayı şik yet yağdı.

Sanal alemde popüler olmak isteyen YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'ın başı dertte
Haber: BETÜL KOTAN - betul.kotan@radikal.com.tr / Arşivi

ANKARA - Facebook hesabındaki arkadaş sayısını artırmak için YÖK’ün bahçesinde beslediği horozunu hediye eden, arkadaş sayısı 4 bin 661’e ulaşan Özcan’ın duvarına binlerce genç , formasyon, lisans tamamlama ve sınavlara ilişkin şikâyetlerini ve taleplerini yazıyor. Özcan bir çoğuna yanıt veremediği için tepki topluyor. Geçen haftasonu yapılan YGS’nin ardından çok sayıda aday, Özcan’a sanal yoldan yüklendi.
Burcu Gökçe: Sınav bir rezaletti. Nasıl bir sistemdir? Yazık günah. Profesör mü seçiyorsunuz, üniversiteye öğrenci mi?
Ayşe Talan: Sınava girerken bu kadar da olmaz dedirten önlemler adı altında biz öğrencilerin stresini katladınız. Bu kadar öğrencinin vebali üstünüzde.
Neslihan Şentürk: Uzun paragraflara zaman yetmedi insafsızlar...
Esra Nergiz: Neymiş YGS kolaymış bu muydu kolay... Haram zıkkım olsun. Öbür dünyada iki elimiz yakanızda olur inşallah. Vicdansızlarr...
Demet Gökduman: ..Nefret ettim sizden. Hazırlayacağınız sorular da kazandıracağınız üniversite de alın sizin olsun. Lanet olsun.
Cihad Yavuzyılmaz: Hocam bu kadar berbat bir silgi görmedim ben. O kadar para veriliyor. Kimse bakmıyor mu bu silgi nasıl siler diye. Bir yeri biraz silmeye kalksak yırtılacak gibi oluyordu. Sorulara diyecek lafım yok zaten. Sınıflara koyduğunuz saatleri az daha küçük yapsaydınız cebime girebilirdi. Herşeyi geçtim tam 50 sayfaydı kitapçık, yuh yani. Berbat sisteminizi geçtim berbat uygulamanızı da alkışlıyorum :)
Ali Özdeniz: Silgi miydi fil derisi miydi anlamadım:)


  http://www.radikal.com.tr/104467310446737

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sınav da Nesi? - Clear

  Sınav da neyin nesi? Aslında ,girenlerin hepsi kazanırdı.Ama silgiler berbat,saatler küçük,sıralar kaygan,sorular uzun,kağıtlar kalitesiz,kılık kıyafet dikkat dağıtıcı falan da filan...Naapsın bu güzide gençlik canıım? Ben size demiyormuyum kaldırın şu sınavları,tümüyle her yerden,diye? çekin kurayı,bitirin işi...Şimdi bu yorumuma da bol negatif oy bekliyorum,tıpkı dünkü yorumumumda,birilerinin keyfine çomak sokup da,sıfıra karşı yüzün üzerinde aldığım negatif oylar gibi...Sakın ha bir tane bile pozitif oy vermeyin,lütfen beni şaşırtmayın.Heh heh heh.

  kopya - retam

  mesele kopya çekilmesi değildiki mesele soruların birilerine servis fdilmiş olmasıydı.Şimdi hem soruları servis edenleri hemde kendisine soru servisi yapılanları unutturmak için halkın çocuklarına kopyacı muamelesi yapıyorlar

  Sobe! - Manipule

  Çok eğlenceli bir durum bu. Yöneticiler istese de istemese artık bireysel taleplerin hepsini dikkate almak zorunda olacaklar. Bugün olmasa bile gelecekte bu mümkün olacak.

  şikayet kutusu olmuş hesap :P "beğendim" - ubilir

  Hayat böyle birşey, öğrenmenin sonu yok. Sayın YÖK Başkanı belki iyi niyetli, ama biriken tepkinin farkında değil. Önce bir iki üniversitenin bahçesine çıkıp öğrencilerin arasına karışsın, sohbet etsin, dertleri nedir, dinlesin, anlatsın. Yüzyüze sosyalleşsin, sonra sanal aleme takılsın. Halkın arasına karışmaya korkan kişiler sanal alemde sosyalleşebileceklerini sanıyorlarsa, yanılıyorlar. Biz sokaktayız. Buyrun bekleriz. Aramıza katılsın.

  aslında yok - genco940

  bakmayın kağıt üzerindeki adına tutum ve davranışları, düşünce tarzı, uygulamaları ile aslında yok. Aynen enerji tasarrufu nedeniyle uygulamaya konan saatlerin ileriye alınmasına rağmen hala aynı saatte yanan sokak lambaları gibi birşey. Genç nesillerden onlar adına özür dileriz.

  tibetanın dediği - erkywerky

  Türkiyenn asıl gerçeği. Başörtüsü filan değil, onlar yalan...

  İhale gerçeği - tibetan

  Silgi ve belki de dağıtılan diğer materyalleri kötü bulan arkadaşlar henüz üniversite çağına yaklaşıyorlar. Bilmemeleri normal. Devlet, ihale yapıp bi'şeyler alırken amacı ihtiyacın, her şeyiyle en uygun şartlarla karşılanmasını sağlamak değil, aynı zamanda siyaseti de finanse eden yandaşlara kamu kaynağını aktarmaktır. O sebeple alınan ürün de teknik şartnamesine uygun mu değil mi bakılmaz ve sadece prosedürün tamamlanması için teslim alınır.