YÖK: İmam hatipler genel lise olabilir

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Danıştay'ın katsayı kararının ardından "B, C, D ve E'ye kadar planları olduğunu" belirterek, "Bunu baştan biliyorduk, her şeye hazırlandık" dedi. Gerekirse hukuku dolanacaklarını söyleyen Özcan, sınav takviminin değişmeyeceğini belirtti. Bir başka önemli açıklama ise imam hatiplerin genel lise olabileceğiydi...
Prof. Dr. Özcan, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü'ndeki sosyal tesislerde düzenlediği basın toplantısında, görevinin ikinci yılına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Özcan, Danıştayın, katsayı kararının yürütmesini durdurmasının ardından bütün olasılıkları dikkate aldıklarını belirtti. Konuyla ilgili son kararın, 17 Aralıkta yapılacak YÖK Genel Kurulunda alınacağını bildiren Özcan, ayrıntılı açıklamanın da o tarihte yapılacağını kaydetti.

Sınav takvimi

Özcan, "planlarına, sınav sisteminin de dahil olup olmadığının" sorulması üzerine, sınav sisteminin ana hatlarıyla aynı kalacağını, sınav tarihlerinin de değişmeyeceğini bildirdi.

Özcan, rektör seçimleriyle ilgili olarak da YÖK ve Köşk'ün devreden çıkarıldığını kaydetti.

İmam hatipler genel lise olabilir

YÖK Başkanı, imam hatip tartışmasına da değindi, "İmam hatipler genel lise olabilir" dedi.

YÖK katsayıda yeni düzenleme yapacak

Dün toplanan YÖK Genel Kurulu'nun gündeminde Danıştay'ın katsayı freni vardı. YÖK, 17 Aralık'ta yapılacak Genel Kurul toplantısında, yürütmesi durdurulan maddeler yerine yeni bir düzenleme yapılmasına karar verdi.