YÖK üniversitelere sordu: Alkol var mı?

YÖK üniversitelere sordu: Alkol var mı?
YÖK üniversitelere sordu: Alkol var mı?
Redhack tarafından açıklanan yeni belgeler kadrolaşma, alkol satışı ve Dersim konularında YÖK'ün üniversitelere sorduğu ilginç soruları ortaya çıkardı.

Radikal.com.tr - Yükseköğretim Kurulu ( YÖK ), üniversitelere 'alkol satışı' yapıp yapılmadığını sormuş... Akşam gazetesinden Doruk Çakar'ın haberine göre, yılbaşında YÖK'ün sitesini hackleyerek binlerce dokümanı deşifre eden Redhack'in dün açıkladığı yeni belgelerde YÖK'ün, üniversitelere yazı göndererek, kampus bünyesinde alkol satışı olup olmadığını sorduğu ortaya çıktı.
Bu kapsamda aralarında Bingöl, İstanbul Bilim , TED, Ahi Evran ve Avrasya üniversitelerinin de bulunduğu çok sayıda üniversite, bünyelerinde alkollü içki satışı yapılmadığını cevabi yazıyla YÖK'e bildirdi.
Yayımlanan belgeler arasında bir diğer dikkat çekici olanı ise Bülent Ecevit Üniversitesi'nin talebi üzerine Dişhekimliği Fakültesi'ne ait olan araştırma kadrosunun İlahiyat Fakültesi'ne aktarılması oldu.

DERSİM DE SORULDU
Bir başka belgede ise, YÖK'ün Dersim olaylarını inceleyen akademisyenleri araştırdığı da ortaya çıktı.
Bunun sonucu olarak 19 Mart 2012 tarihinde Amasya Üniversitesi'nden YÖK'e gönderilen yazıda, "Üniversitemizde 'Dersim olayları' ile ilgili bilimsel çalışmaları olan akademisyen bulunmamaktadır" denildi.