YÖK Van'a gitmiyor

'Yargıya müdahale' tartışmalarına ve ardından soruşturmalara yol açan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın'ın yargılandığı davanın yarınki duruşmasına CHP yine dört kişilik milletvekili heyetiyle katılırken...
Haber: ADNAN KESKİN / Arşivi

ANKARA - 'Yargıya müdahale' tartışmalarına ve ardından soruşturmalara yol açan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın'ın yargılandığı davanın yarınki duruşmasına CHP yine dört kişilik milletvekili heyetiyle katılırken, YÖK, davayı hukuk müşavirleri aracılığıyla izleyecek.
14 Aralık'taki ilk duruşmada Başkanvekili Prof. Dr. İsa Eşme, Denetleme Kurulu Başkanı Hüseyin Çevikbaş ve avukat Haydar Han'ı görevlendiren YÖK, yarınki heyette yöneticiye yer vermedi. Başkanvekili Eşme, bugün toplanacak ve bu davayı da görüşecek Rektörler Komitesi nedeniyle YÖK yönetiminden kimsenin Van'a gitmeyeceğini, duruşmayı hukuk müşavirlerinin izleyeceğini açıkladı.
CHP heyetinde ise Hasan Fehmi Güneş, Mustafa Özyurt, Birol Ergün ve Mehmet Kotal yer alacak. Ankara Başsavcılığı, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın suç duyurusu üzerine, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç ile CHP lideri Deniz Baykal hakkında 'yargıyı etkilemeye teşebbüs' ettikleri iddiasıyla inceleme başlatmıştı.


    http://www.radikal.com.tr/7673367673360

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.