YÖK'e kahraman olmak için saldırmış

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç'e suikast girişimi zanlısı Nurullah İlgün'ün "Kahraman olmak için yaptım" dediği öğrenildi. Nurullah İlgün, olayda gözcülük yapan Bülent Askeroğlu...

ANKARA - YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç'e suikast girişimi zanlısı Nurullah İlgün'ün "Kahraman olmak için yaptım" dediği öğrenildi. Nurullah İlgün, olayda gözcülük yapan Bülent Askeroğlu, İlgün'e tabancayı satan Muhammed Akman, İlgün'ün sevgilisi Gülşen Karaduman ve iki arkadaşı dün terör suçlarına bakmakla görevli Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi.
İlgün'ün ifadesinde suikast girişimini, basına yansıyan açıklamalarını beğenmediği için gerçekleştirdiğini söylediği, "Öldürmeyecektim, korkutacaktım. Kahraman olmak için yaptım" dediği öğrenildi. Askeroğlu'nun ise "Ankara'ya gelince pişman oldum. Nurullah'ı cepten arayıp 'gel vazgeç' dedim" şeklinde ifade verdiği öğrenildi. Bu arada İlgün yakalandığında üzerinde bulunan bir isim listesinde, Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk'un ve Susurluk skandalının hükümlülerinden eski MİT görevlisi Korkut Eken'in de adının bulunduğu belirtildi.