YÖK'ü protesto eden öğrencilere polis müdahalesi

YÖK'ü protesto eden öğrencilere polis müdahalesi
YÖK'ü protesto eden öğrencilere polis müdahalesi
YÖK protestosu için Beyazıt'taki İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi önünde toplanarak yürümek isteyen öğrencilere polis müdahale etti. Antalya'da da Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine müdahale eden polis çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

İSTANBUL - ANTALYA - YÖK'ün kuruluş yıldönümünde Beyazıt'ta protesto gösterisi düzenleyen İstanbul Üniversitesi öğrencisi bir gruba polis müdahale etti. Fen Fakültesi önünde toplanarak yürümek isteyen gruba polis için vermedi. Grup yürümekte ısrar edince polis müdahalede bulundu.

Polis biber gazıyla müdahale ettiği öğrenciler arasından çok sayıda kişiyi gözaltına alırken, müdahalesi sonra gösterici grup dağıldı.

ÖĞRENCİLERİ YERDE SÜRÜKLEYİP TEKMELEDİLER

Biber gazı sıkılarak gözaltına alınan öğrenciler polis minibüslerine bindirildi. Bazı öğrenciler yerlerde sürüklendi. Polis ile görüntü almaya çalışan basın mensupları arasında da zaman zaman itiş kakış yaşandı. 23 kişiyi gözaltına alan polis, daha sonra fakülteye de girdi. Sivil polisler bir süre üniversite içinde kaçan öğrencileri aradı. Öte yandan olaylar sırasında bir öğrenci sara nöbeti geçirdi. Öğrenciye vatandaşlar müdahale ederken ambulans çağrıldı. Sara nöbeti geçiren öğrenci, ambulansla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı

Çevik kuvvetten tepki çeken hareket

İstanbul'un yanısıra çok sayıda ilde YÖK'ü protesto eylemleri gerçekleştirilirken, bazı öğrenciler de gözaltına alındı.
(DHA)