Yokuşta benzin tasarrufu: Dokuz ölü

Yokuşta benzin tasarrufu: Dokuz ölü
Yokuşta benzin tasarrufu: Dokuz ölü

Hurdaya dönen araçların birinden üç yaşındaki Merve Karael sağ kurtuldu. fotoğraf: AHMET CAN ERDOğAN / aa

MERSİN- 28 kilometrelik yokuş olan TEM otoyolunun Tarsus ilçesi Damlama mevkiinde 25 metre uzaklıkta ve beş dakika arayla meydana gelen iki kazada, üçü İranlı dokuz kişi öldü, bir çocuk yaralandı. Yokuşta araçlarını boşa alan kişilerin sık sık kazaya neden olduğu belirtiliyor.
Kaza, dün saat 06.30’da Tarsus yakınlarındaki Damlama mevkiinde meydana geldi. 55 yaşındaki Ömer Kara’nın kullandığı otomobil, üç şeritli otoyolun en sağındaki şeritte giden kamyona arkadan çarptı. Hurdaya dönen otomobilin sürücüsü Ömer Kara ile aynı araçta bulunan eşi 53 yaşındaki Nuray Kara, İran uyruklu 69 yaşındaki Bilal Sidani, eşi 67 yaşındaki Emine Sidani, kızları 32 yaşındaki Yeliz Duru Sidani öldü.

Beş dakika sonra ikinci kaza
Kazayı gören vatandaşlar yaralılara yardım etmeye ve yolu kapatan araçları çekmeye çalışırken 44 yaşındaki Hikmet Karael otomobiyle kaza alanına girdi ve yolun ortasındaki kazaya karışmamış bir kamyona çarptı. Bursa’da katıldıkları bir düğünden Tarsus’taki evlerine dönen Karael ailesinden Hikmet Karael ile eşi 35 yaşındaki Zeynep Karael, çocukları 17 yaşındaki Levent Karael kaza yerinde, 11 yaşındaki Sedef Karael ise kaldırıldığı hastanede öldü. Kazada ağır yaralanan üç yaşındaki Merve Karael tedavi altına alındı. 28 kilometrelik iniş olan, yokuş aşağı yolda sürücülerin vitesi boşa alması ve ani durumlarda fren yapamaması nedeniyle burada sık sık kaza oluyor. (dha)