Yol kavgası cinayetle bitti

O3 Otoyolu Hadımköy Mevkii'nde bir TIR sürücüsü, yol kavgası yüzünden tartıştığı sürücüyü bıçakla yaraladı. Öfkeli sürücü kaçmasına engel olmaya çalışan 70 yaşındaki Yakup Yılmaz'ı ise ezerek öldürdü.

İSTANBUL - O3 Otoyolu Hadımköy Mevkii'nde bir TIR sürücüsü, yol kavgası yüzünden tartıştığı sürücüyü bıçakla yaraladı. Öfkeli sürücü kaçmasına engel olmaya çalışan 70 yaşındaki Yakup Yılmaz'ı ise ezerek öldürdü.
Yakup Yılmaz ile çocukları ve akrabaları, hafta sonunu geçirdikleri Selimpaşa'daki yazlıklarından Bahçeşehir'deki evlerine gitmek üzere önceki akşam konvoy halinde yola çıktılar. İddiaya göre; 03 Otoyolu'nda bir TIR, Yılmaz'ın yeğeni Deniz Karabulut'un kullandığı otomobili sıkıştırdı. Bir süre tartışan iki şoför, Hadımköy mevkiinde durup, araçlarından indiler.
Tartışma büyüyünce TIR sürücüsü İsa Yılmaz, bıçakla Karabulut'u elinden yaraladı. Karabulut'un yakınları da kavgaya müdahale etti. Bu sırada bacağından yaralanan İsa Yılmaz, kaçarak kendisini TIR'a kilitledi. Sonra TIR'ı hareket ettirip kaçmaya çalıştı.
Yakup Yılmaz ve yakınları da önüne geçerek TIR'ın gitmesini engellemek istediler. İsa Yılmaz, TIR'ı hızla Yakup Yılmaz'ın üzerine sürdü. Uzun süre TIR'ın altında sürüklenen Yakup Yılmaz feci şekilde can verdi. Olay yerinden kaçan TIR şoförü, Bahçeşehir gişelerinde jandarma tarafından yakalandı.
'Bir kilometre sürükledi'
Yılmaz'ın cenazesi Bahçeşehir Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Esenyurt Mezarlığı'nda toprağa verildi. Ölen Yılmaz'ın oğlu Murat Yılmaz, "Babamın cesedini bir kilometre uzakta bulduk. Babam yıllarca kanser tedavisi gördü. Kansere yenilmedi, bu şekilde pisi pisine öldü" dedi.
Ölen Yılmaz'ın Kanal Türk Televizyonu'nda haber yönetmeni olarak çalışan kızı Esen Yılmaz da, "Bir yıldır tedavi görüyordu. Son zamanlarda iyiydi" diye konuştu.
TIR sürücüsü, ifadesinde Yılmaz'ı ezdiğini ve sürüklediğini farketmediğini iddia etti. İsa Yılmaz'ın, "Yolda tartıştık. TIR'ı durdurup bıçakla indim. Kavga etmeye başladık. Bıçağı birkaç kez salladım. Diğerleri üzerime gelip bıçağı elimden aldılar. Beni yaraladılar. Kaçıp TIR'a bindim ve kendimi kilitledim. Üzerime gelenleri dağıtmak için TIR'ı sürdüm ve uzaklaştım. Jandarma tarafından yakalandım. Birini ezdiğimin ve sürüklediğimin farkında değilim" dediği öne sürüldü.


    http://www.radikal.com.tr/7437297437290

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.