Yol kontrolü yapan polis memuru şehit edildi

Bursa' da yol kontrolü yapan polis memuru İsmail Özbek, durdurmak istediği otomobildeki bir kişi tarafından silahla vuruldu. Özbek kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olurken, saldırgan Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından gözaltına alındı.

 

BURSA - Kestel ilçesinde bir polis memuru, görevi sırasında uğradığı silahlı saldırıda şehit oldu.Olayın ardından kaçan erkek zanlı tabancayla birlikte yakalanırken, polis kadın zanlının yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

İçinde biri kadın iki kişinin bulunduğu otomobil, şüphe üzerine güvenlik güçlerince Kale Mahallesi’nde durduruldu. Kestel İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli sivil polis memuru İsmail Özbek(34), kimlik kontrolü yaptığı sırada otomobilde bulunan, kimliği henüz belirlenemeyen bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. karnına isabet eden tek kurşunla ağır yaralanan Özbek, kaldırıldığı Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi’nde ameliyata alındı.Özbek, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Hastaneye getirildiğinde durumunun çok ağır olduğu ve aşırı kan kaybettiği bildirilen Özbek’in ölüm haberi ameliyathane önünde umutla bekleyen yakınlarını ve meslektaşlarını yasa boğdu.

Özbek’in ameliyathaneye alındığı sırada hastaneye gelen Bursa Emniyet Müdürvekili Ahmet Cemal Çalışkan, olayla ilgili bir kişinin gözaltına alındığını bildirirken, "Özbek’in şehit olup olmadığına" ilişkin soru üzerine duygulandı.Çalışkan, soruya yanıt vermeden hastaneye girerken, bir süre sonra gazetecilerin yanına gelen bir emniyet yetkilisi, Özbek’in şehit olduğunu bildirerek, "Başımız sağ olsun" dedi.

Bu arada, biri kadın iki kişinin Kestel’de bazı binaların kapılarını zorladıklarına ilişkin ihbar üzerine İsmail Özbek’in olay yerine gittiği, olayın zanlıların takibi sırasında çıkan arbedede saldırıya uğradığı kaydedildi. Bu arada, yakalanan zanlının terör örgütüyle bağlantısının olup olmadığının araştırıldığı öğrenildi. (aa)