Yolcular yuhaladı Talat uçağı terk etti

Yolcular yuhaladı Talat uçağı terk etti
Yolcular yuhaladı Talat uçağı terk etti
ABD'den dönen KKTC Cumhurbaşkanı Talat, Ada'ya gitmek için İstanbul'da bindiği uçakta protestoya uğradı. Yolcuların, bekletildikleri gerekçesiyle yuhaladığı Talat ve beraberindekiler, uçaktan inmek zorunda kaldı.

İSTANBUL - KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat Kıbrıs'a gitmek için bindiği uçağı yolcuların protestosu nedeniyle terk etti. ntvmsnbc'nin haberine göre ; Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı (KKTC) Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ı New York’tan İstanbul’a getiren uçak 11.05’te Atatürk Havalimanı’na indi.  Mehmet Ali Talat ve heyeti Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın 137 yolcusuyla alanda bekletilen uçağına yetişti.

Ancak yolcular, uçağa binen Cumhurbaşkanı Talat, eşi Oya Talat ve yanlarındaki heyet yuhalamaya başladı.  Sözlü protestonun giderek artması üzerine Cumhurbaşkanı Talat ve beraberindekiler uçağı terk etti. 
Turkuaz Hava Yolları’ndan kiralanan YK02 sefer sayılı TCC adlı uçağın kaptan pilotunun iki saatten fazla bekleyen yolculara Talat’ın gelmesiyle uçağın havalanacağını söylediği ve yolcuların protestosunun bu anonsla başladığı belirtiliyor.

Yetkililer; KTHY’nin 9.30’da kalkması gereken uçağının teknik bir arıza nedeniyle alanda bekletildiğini, konunun Mehmet Ali Talat’la ilgili olmadığını açıkladı.  Ancak yolcular gecikmenin Cumhurbaşkanı Talat’tan kaynaklandığına inanıyor. KTHY’nin İstanbul-Ercan seferi 2.5 saat rötarla gerçekleştirildi.

PROGRAMI İPTAL

Cumhurbaşkanı Talat’ın yarın sabah Ada’ya döneceği kaydediliyor.  Talat’ın uçuşunu ertelemesi nedeniyle adaya dönüşünde yapacağı basın toplantısı ve diğer tüm programı da iptal edildi.