Yolcuyu uçaktan indiren pilot dövüldü

ANTALYA - Kalkışa hazırlanan uçaktan indirilen kuyumcu Hüseyin Özen kaptan pilot Gökhan Dinçer’i dövdürdüğü iddiasıyla gözaltına alındı. Pilot Gökhan Dinçer’e 15 gün iş göremez raporu verilirken Özen tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Olay 22 Ocak günü Antalya Havalimanı’nda meydana geldi. Özen, SunExpress’in  Antalya- Frankfurt seferi için havalanmaya hazırlanan uçakta hostesle tartışınca kaptan pilot tarafından indirildi.  İddiaya göre Özen, inerken “Geri döneceksiniz, o zaman görüşürüz” dedi.  Ekip aynı gün Türkiye’ye döndü. Kaptan Dinçer Burhanettin Onat Caddesi’ndeki evine  girerken BMW marka bir otomobilden inen dört kişi tarafından dövüldü. Özen ise SunExspress’in Antalya- Stuttgart uçağına binerken yakaladı.
Suçlamaları reddeden Özen, “Olay günü yanımda bir müşterim vardı. Yerimiz 2-A ve 2B’ydi. Biraz geç girdik. Yerimizde oturan beyefendiden kalkmasını rica ettim. Kabin amiri ‘Geçin arkada boş bir yere oturun, sonra değiştiririz’ dedi. Ben de boarding kartımı suratına fırlattım. ‘Burası belediye otobüsü mü?’ diye de bağırdım. Dayak olayının olduğu gece evimdeydim. Pi-lotu ben dövdürmedim” diye konuştu. (dha)