Yolda ihtiyaçtan soygun

Zonguldak'tan İzmir'e giden bir otobüs Bursa'da kimliği belirlenemeyen bir yolcu tarafından soyuldu.
Haber: SERKAN GÜLER / Arşivi

BURSA - Zonguldak'tan İzmir'e giden bir otobüs Bursa'da kimliği belirlenemeyen bir yolcu tarafından soyuldu. Tabancasını çıkardıktan sonra, "Bir milyar liraya ihtiyacım var" diyen soyguncu, yolcuların üzerindeki 163 milyon lira ve bir cep telefonunu aldıktan sonra kaçtı.
Zonguldak'tan önceki gün saat 18.30'da
İzmir'e hareket eden, Erdoğan Üçüncü yönetimindeki Üstün Erçelik şirketine ait 81
AE 955 plakalı otobüs, gece yarısı Bursa Terminali'ne uğradı.
Bursa'dan bindi
Burada bazı yolcuları indiren ve yeni yolcu alan otobüs tekrar yola çıktı. Otobüse Bursa'dan binen kimliği belirsiz bir kişi, yaklaşık 10 kilometre sonra belindeki silahı çekerek, yolcuların ceplerindeki paralar ile cep telefonlarını koridora bırakmalarını istedi.
Bu sırada otobüs şoförü Üçüncü, "Cebimde 250 milyon lira var. Parayı al ve yolcuları bırak" deyince, kimliği belirsiz soyguncu, "Hayır. Benim bir milyar liraya ihtiyacım var" yanıtını verdi, Soyguncu otobüs muavini Cevat Özbay'ın topladığı 163 milyon lira ve bir cep telefonunu aldıktan sonra, şofördeki paraya dokunmadan otobüsten inip kaçtı. Soygunun jandarmaya iletilmesi üzerine gelen ekipler, otobüsteki 30 yolcunun tek tek ifadesini aldı. Olayı anlatan yolcular, daha sonra aynı otobüs ile İzmir'e hareket etti. Jandarma, otobüsü soyan 35 yaşlarında, kot pantolan, siyah çizgili gömlek giyen, esmer ve uzun boylu soyguncuyu arıyor.