Yoldaki toz üç kazaya neden oldu

Niğde yakınlarındaki duble yol çalışmaları sırasında şiddetli rüzgarın oluşturduğu toz bulutu üç kazaya yol açtı

Niğde'nin Ulukışla ilçesi yakınlarında yol yapım çalışmaları sırasında şiddetli rüzgarın etkisiyle toprağın savrulması sonucu oluşan toz nedeniyle üç ayrı trafik kazası meydana geldi.
E-90 Karayolu'nun Beştepeler bölgesindeki duble yol yapımı sırasında yoldaki ve kenarlardaki toprağın şiddetli rüzgarın etkisiyle savrulması sonucu etrafı toz kapladı. Toz nedeniyle görüş mesafesinin 3-5 metreye kadar düştüğü bölgede önce Adana'dan Ankara yönüne gitmekte olan Murat Sözüduyar yönetimindeki otomobile Alper Yeşilyurt'un kullandığı otomobil, bu otomobile de Yılmaz Kömürcü idaresindeki otomobil arkadan çarptı. Bu kazalardan bir süre sonra da aynı bölgede Ankara yönüne giden Rüstem Koç yönetimindeki otomobile, Tahsin Çalışkan'ın kullandığı otomobil arkadan çarptı. Her iki kazada da ölen ya da yaralanan olmadı.
Daha sonra Ankara'dan Adana istikametine gitmekte olan Tevfik Ogün yönetimindeki otomobil ile karşı yönden gelmekte olan Murat Karasoy'un kullandığı otomobil çarpıştı. Kazada bir otomobil yandı, sürücüsü Murat Karasoy ve eşi Ayfer Karasoy yaralandı. Yetkililer, yaralıların Ulukışla Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındığını belirttiler.