Yolla pulu, al mesajı

Sakarya Valisi Nuri Okutan'ın öğretmenlere ulaştırılmasını istediği yeni eğitim yılı başarı mesajının ulaştırılması için Milli Eğitim Müdürlüğü, il genelindeki yaklaşık 8 bin öğretmenden üzerinde adresleri ve posta pulu yapıştırılmış zarflar getirmesini istedi.

SAKARYA - Sakarya Valisi Nuri Okutan'ın öğretmenlere ulaştırılmasını istediği yeni eğitim yılı başarı mesajının ulaştırılması için Milli Eğitim Müdürlüğü, il genelindeki yaklaşık 8 bin öğretmenden üzerinde adresleri ve posta pulu yapıştırılmış zarflar getirmesini istedi. Olayı duyunca büyük şaşkınlık yaşadığını belirten Sakarya Valisi Okutan, inceleme başlattı.
Vali Okutan, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 25 Eylül'de bir yazı göndererek ilgililerden 12 Eylül'de başlayan eğitim ve öğretim döneminin başarılı geçmesini dileyen yazısının, tüm öğretmenlere gönderilmesi istendi. Bunun üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü okullara yazı göndererek, il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda görevli 8 bin öğretmenden üzerinde kendi adresleri yazılı ve 60 YKR'lik posta pulu yapıştırılmış mektup zarfı getirmesini istedi.
Vali Okutan: Üzgünüm
Zarf ve pullar merkez ve ilçelerdeki okullarda Okul Aile Birlikleri tarafından alınırken, öğretmenlerin bir bölümü ise duruma tepki gösterdi.
Şikâyetlerin Sakarya Valiliği'ne bildirilmesi üzerine Vali Nuri Okutan, "Dağıtım için gereken meblağın valiliğimizce karşılanmasında hiçbir güçlük yok. Başarı dileğimin eşi görülmedik yöntemle dağıtılmasının ne kadar yakışıksız sonuca yol açtığı aşikârdır. Konuyu inceleteceğim. Her zaman saygı duyduğum, en yakın mesai arkadaşım öğretmenlerimizi inciten bu uygulamadan dolayı üzgünüm" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7612457612450

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.