Yolsuz evde dört kişi yandı

Eminönü'nde Devlet Demir Yolları'na ait tek katlı lojmanda çıkan yangında, biri kadın dört kişi yanarak öldü.

İSTANBUL - Eminönü'nde Devlet Demir Yolları'na ait tek katlı lojmanda çıkan yangında, biri kadın dört kişi yanarak öldü. Demiryolu çalışanları lojmanın 'randevuevi' gibi kullanıldığını öne sürerken, yetkililer evin boş olduğunu sandıklarını söyledi.
Sarayburnu'nda tarihi surların içindeki tek katlı lojmanda, dün sabah saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa zamanda büyüyen alevler, tüm binayı sardı. Yangını, Topkapı Sarayı'nda nöbet tutan askerler fark etti. Evin içindeki dört kişi, demir parmaklıkları kıramayınca askerlerden yardım istedi. Askerler, içeriye kar atarak yangını söndürmeye çalıştı. Demiryolları personeli de mahsur kalanları kurtarmak için çalışmalara katıldı. Can pazarının yaşandığı binanın çatısı çökünce, tüm ümitler sona erdi.
İtfaiye ekipleri de yol olmadığı için evin bulunduğu yere giremedi ve surların arkasından müdahale etmek zorunda kaldı. İtfaiye yangını söndürdükten sonra, içerden dört kişinin cesedi çıkarıldı.
'Lojmanı boş sanıyorduk'
Olay yerinde yapılan çalışmalarda kömür haline gelen cesetlerden ikisinin 53 yaşındaki Ahmet Bozdağ ve 30 yaşındaki Orhan Aslan'a ait olduğu belirlendi. İşsiz olan Aslan'ın kardeşi Şahin Aslan'ın, TCDD'de gişe memuru olarak çalıştığı öğrenildi.
Cesetler incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Emniyet yetkilileri cesetlerden birinin yabancı uyruklu bir kadına ait olduğunu belirterek, ölenlerin kimliğinin belirlenmesine çalışıldığını bildirdi.
TCDD Bölge Müdürü Üzeyir Ülker, "Biz orayı boş biliyorduk. Yananları da tanımıyorum" dedi.