Yolsuzluk anıtı: Direkli belde

Nevşehir'de, direk başına para alan müteahhitten yolsuzluk anıtı: 1986 nüfuslu, 300 haneli beldede 1100 elektrik direği var.

NEVŞEHİR - Acıgöl ilçesine bağlı Kurugöl, 1986 nüfuslu, 300 haneli ve 1100 elektrik direkli şirin bir belde. Beldede kişi başına 1.8, hane başına ise 3.6 adet direk düşüyor. Belediye Başkanı Remzi Soylu, yaklaşık 10 yıl önce elektrik direklerinin yenilendiğini ve işi üstlenen müteahhidin direk başına para aldığı için sayıyı gerekenden fazla tuttuğunu öne sürdü.
Belediye Başkanı Soylu, direklerden şikâyetçi: "Müteahhit direk başına para aldığı için beldemizi direkler arasında bıraktı. Hangi yöne bakarsanız bakın en az 10 direği bir arada görmeniz mümkün. Ancak her şeyi imar planına uygun olarak yapmışlar. Gereksiz direklerin sökülmesi için TEDAŞ'a müracaatta bulunduk ancak bugüne dek hiçbir yanıt gelmedi. Direklerin içinde bulunduğu araziler Hazine'nin ve yakında da bir bölümü satışa sunulacak. Buralar satıldıktan sonra belki satılan arazilere okul, cami ve sağlık ocağı gibi sosyal kuruluşlar yapılması gerekecek. İşte o zaman, bu elektrik direkleri karşımıza büyük sorun olarak çıkacak."


    http://www.radikal.com.tr/7370567370560

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.