Yönetmen Ezel Akay gözaltında

Altın Portakal Film Festivali için Antalya'da bulunan 48 yaşındaki yönetmen Ezel Akay, tanık olarak çağrıldığı duruşmaya gitmediği gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alındı.Yönetmen Ezel Akay, 46'ncı Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali için bulunduğu Antalya'da dün akşam giriş yaptığı beş yıldızlı Dedeman Oteli'nde gözaltına alındı. Sabaha karşı saat 04.00'te Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı İnfaz Büro ekipleri, Akay'ı otel odasından kelepçeli olarak çıkarttı. Akay, Asayiş Şube'deki İnfaz Nezarethanesi'ne konuldu.
Sabah erkenden doktor kontrolünden geçirilen Ezel Akay, ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Adliyenin zemin katındaki genel nezarethanede dün gece kimlik bildiriminden otellerde yakalanan 14 kişiyle birlikte tutulan Ezel Akay, durumunu öğrenmek için telefonla ulaşan festival görevlilerine, “Tanık olarak ifade veriyorum. Bir saate kadar otele dönerim” dedi.
Avukatının, Fatih Cumhuriyet Savcılığı'nda uğraştığını kaydeden yönetmen Akay, kendisine telefonla ulaşan gazetecilere, ödediği bir çekin düşümü yapılmadığı için gözaltına alındığını, serbest kalacağına inandığını kaydetti. Ezel Akay'ın da aralarında bulunduğu gözaltına alınanların ifadesinin alınması işlemi devam ediyor.(dha)