Yorgun paşalar

Yorgun paşalar
Yorgun paşalar
12 Nisan 2012 tarihinde Ankara Adliyesi'nde ifade veren Paşaların yorgun görüntüsü avukat tarafından böyle görüntülendi

28 Şubat'ın 10 ay önceki ilk dalgasında gözaltına alınan eski komutanları görüntüsü ortaya çıktı. Bir sanık avukatı, sorgu arasında mahkeme sıralarında yatarak dinlenen paşaların fotoğraflarını paylaştı.

12 Nisan 2012’de başlayan ve tutuklu emekli asker sayısının 72’ye ulaştığı 28 Şubat gözaltılarından geriye tarihi kareler kaldı. Gündüz savcılık, gece ise geç saatlere kadar hâkimlik sorguları sonunda ortalama yaşları 70 üzeri olan eski komutanlar, saatler süren yorucu ifadeler ve beklemeler sırasında mahkeme sıralarında uyuyarak yorgunluklarını giderdi. 28 Şubat operasyonlarının 12 Nisan 2012 tarihindeki ilk dalgasında sorgu aralarında dinlenen eski komutanlar bir sanık avukatı tarafından böyle görüntülenmiş.


28 ŞUBAT TUTUKLUSU ASKERLERİN SAYISI 72 OLDU


28 Şubat soruşturması kapsamında dün de 7 emekli general daha gözaltına alındı. Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Ergin Celasin serbest bırakıldı. Mahkemeye sevk edilen 6 generalden 3'ü tutuklandı, 3'ü de adli kontrolle serbest kaldı. 28 Şubat'ın tutuklu asker sayısı 72'ye yükseldi.


  ETİKETLER:

  Mahkeme

  ,

  28 Şubat

  ,

  Asker

  ,

  Gece

  ,

  Hava

  ,

  emekli

  ,

  general

  http://www.radikal.com.tr/112160611216066

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  adalet - pembeumutlar

  tabi kalkip ozgurluk icin mucadele eden onurlu insanlarla bu pasalari karsilastirmiyorum. hayatlarini kararttiklari binlerce insanin ahi cikiyor olsa gerek. allah kurtarsin allah kurtarsin :)

  Radikalin hosuna gitmis gibi. - siradanbirisi

  ileri demokrasiyi destekliyen Radikal gazete yazarlari nedense hic sormazlar niye yaklasik 5 yil suclari tespit edilmedigi halde hapisde insanlar. Amac hesaplasmak adalet degil.

  rezillik - tapircan mavitavsan

  şu rezilliğin açıklanabilir tarafı yok. insanlara adliye koridorunda reva görülen durum içler acısı.

  Zavallı Paşalar - ailhan

  Yaşı 70'in üstünde çok masum paşalarımın istirahat fotoğrafını görünce. 65. Mekanize Piyade Tugayında Yaşar Büyükanıt üstümüzden helikopterle geçecek diye sarı-kırmızı tandanslı çiçek kompozisyonumuzu sarı-laciverte çevirmek üzere (Yaşar Büyükanıt Fenerbahçe taraftarıdır. Aziz Yıldırım gibi. Allah ikisini de başımızdan eksik etmesin.) 24 saat çalıştığımızı hatırladım. Ah paşalarım ah. oğlumun dediği gibi: "Hayat böyle birşey işte"

  bu ne ya - Efendisiz65

  işiniz gücünüz nerde gariban biri varsa onu içeri atmak. bu adamlar darbeci olsaydı en fazla keyif odalarında kamera karşısında bir iki soru sorabilirdiniz. bunlar gibi böyle koltuklara yığılıp kalmazlardı. o kadar yiğitseniz kenan evren ve ekibinden adam akıllı hesap sorsanıza! olmadı onlardan soramıyorsanız, buyrun size tansu çiller doğan güreş ve ekibi. kimse onlar kadar adam öldürmedi bu ülkede. ama varsa yoksa 28 şubat. tamam ondan da hesap sorun ama bi ciddi darbelere el atın milleti kandırmayın

  Ne denir ki? - nutmegstate

  Çiftlik evinden şu görüntüye bakıp bakıp orgazm olanlar var. Dur bakalım. Sırtını dayadığı güçler onunla işi bitince kendisini de göreceğiz. Bu kez zırlamak kendisini kurtaramayacak.