YouTube yasağı devam edecek

YouTube yasağı devam edecek
YouTube yasağı devam edecek
Gölbaşı Asliye Ceza Mahkemesi, suça konu içeriklerin kaldırılmaması nedeniyle Youtube'a erişim engelinin devamına karar verdi.

ANKARA - Gölbaşı Asliye Ceza Mahkemesi, suça konu içeriklerin kaldırılmaması nedeniyle Youtube'a erişim engelinin devamına karar verdi.

Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi, 27 Mart 2014 tarihli kararla "Youtube" adlı internet sitesindeki kapanması istenen linklere ve ilgili internet sitesi tarafından bildirilen süre içerisinde gereğinin yerine getirilmemesi durumunda tüm yayına erişimin engellenmesine karar vermişti.

Mahkeme, Türkiye Barolar Birliğinin bu karara itirazı üzerine, 27 Mart 2014 tarihli kararındaki "tüm yayına erişimin engellenmesi" kararını kaldırmış, 15 linkle ilgili yayın yasağının devamını kararlaştırmıştı.

Gölbaşı Cumhuriyet Savcılığı, suça konu içeriklerin kaldırılmadığı gerekçesiyle karara itiraz etti.

İtirazı değerlendiren Gölbaşı Asliye Ceza Mahkemesi, söz konusu linklere dair kararın ilgili siteye tebliğine rağmen, bildirilen süre içerisinde gereğinin yerine getirilmemesi nedeniyle "Youtube" sitesine erişimin engellenmesine ve "suça konu içerikler" kaldırılıncaya kadar erişim engelinin devamına karar verdi. (AA)


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  Türkiye

  ,

  Ankara

  ,

  Mahkeme

  ,

  Yayın

  ,

  Ceza

  ,

  Asliye

  http://www.radikal.com.tr/118502811850283

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  dikta rejimi ! - COŞAR

  faşist dikta rejimi ile yönetilen ülkelerde insan hakları yoktur ? ? ?

  O kadar kolay ki.... - citizen

  Mesela şimdi iki arkadaş aralarında anlaşsa.., maksat dalga geçmek, eğlenmek değil mi... Birisi diğeri için ağır hakaretler içeren, görüntülü bir video çekip youtube a eklese... Anlaşmış olduğu diğer arkadaşı da de hemen "vay benim kişilik haklarıma ve özel yaşamıma saldırı ve tecavüz var" diyerek mahkemeye başvursa... Demek o an karar alınıp youtube un tamamı kapatılacak... Böyle bir komedi, böyle bir ciddiyetsizlik, böyle bir ilkellik olabilir mi...Bu kadar ucuz mu.....

  şık olmadı - gümüşisis

  hıhı...farkettim. 3 şarkı dinledim 4.de yasak diyen bir yazı,5.tıkladım gene yasak diyor,geri döndüm ilk 3 açılıyor. Allah dedim youtubeda bazı sayfa açık bazısı engelli galiba. Müzikte iyi gidiyordu, gidemedi,sağolun ne diim. ha aklıma gelmişken in mağara dediniz herkese savaş açtınız ya,denmemiş sopalar da olsa gerek, işe alımlar durdu /ertelendi şimdilik bu ay ki kredi borçlarımı bi zahmet ödersiniz abicim,