YouTube'da bir tutuklu, üç zanlı

YouTube'a Nevruz görüntüleri yollayan 17 yaşındaki Diyarbakırlı genç, 'terör örgütü propagandası'ndan tutuklandı. Emniyet, gence, bilgisayarının IP numarasından ulaştı.

DİYARBAKIR/EDİRNE - YouTube'a Nevruz görüntüleri yollayan 17 yaşındaki Diyarbakırlı genç, 'terör örgütü propagandası'ndan tutuklandı. Emniyet, gence, bilgisayarının IP numarasından ulaştı. Edirne polisiyse TEM'de geceyarısı lüks otomobilleriyle yarışan ve görüntüleri YouTube'a yollayan gençlerin peşinde. Binlerce kez tıklanan 'Edirne Otobanında Büyük Yarış' adlı videoda, TEM'i kapatan üç otomobil, hareket komutuyla birlikte 200 kilometre hızla yarışa tutuşuyor. Gençler yarış sonrası otomobil önünde hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmemiş.
'Evraklar birikti'
Üç yıl önce kurulup 15 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan YouTube, Emniyet'te 'saç baş yolduruyor'. Geçtiğimiz aylarda Milliyet'e konuşan üst düzey bir Emniyet yetkilisi, "YouTube ile ilgili o kadar çok evrak birikti ki. Atatürk'le, dinle ilgili... Herkes ihbarda bulunuyor. Sadece bu siteyle ilgili önlem almak istesek, 200-300 kişilik 'YouTube ekibi' kurmamız gerekli" demişti. (dha, Radikal)