Yozgat'ta çatışma

Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde bir köylüden zorla para almak istedikleri öne sürülen grup ile jandarma güçleri arasında çıkan çatışmada bir kişi öldü bir kişi de yaralandı. 14 kişi gözaltına alındı.

YOZGAT - Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde bir köylüden zorla para almak istedikleri öne sürülen grup ile jandarma güçleri arasında çıkan çatışmada bir kişi öldü bir kişi de yaralandı. 14 kişi gözaltına alındı.
Erdoğan Tomris'ten silah zoruyla 2 bin YTL istendiği ihbarını alan jandarma, dün sabah Aşağı Hasinli Köyü'ne gitti. Tomris'e zanlılarla köy mezarlığında buluşmasını söyleyen jandarma çevrede önlem aldı. Mezarlığa gelen gruptan Orhan Açıkyürek ile amcasının oğlu Halil İbrahim Açıkyürek, Tomris'ten para almak isterlerken jandarma 'teslim ol' çağrısında bulundu. Gruptakiler buna silahla karşılık verince çatışma çıktı. Çatışmada Orhan Açıkyürek öldü, yaralanan Halil İbrahim Açıkyürek ise Boğazlayan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 14 kişinin gözaltına alındığı operasyon sonrasında, Yozgat'tan gelen takviye ekipler köyde geniş güvenlik önlemi aldı. Açıkyürek ailesinin, köye bir süre önce yerleştiği, köylünün arazilerini tehditle kullanıp, insanları sindirerek zorla para topladıkları iddia edildi.


    http://www.radikal.com.tr/7442807442800

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.