Yozgat'ta 'cemaat' okuluna polis operasyonu

Yozgat'ta 'cemaat' okuluna polis operasyonu
Yozgat'ta 'cemaat' okuluna polis operasyonu
Yozgat'ta, cemaate yakınlığıyla tanınan Özel Zirve Eğim Anonim Şirketine bağlı dershane ve özel okulda polis tarafından arama yapıldı.

YOZGAT – Yozgat'ta 19 yıldır faaliyet gösteren Özel Ergin Koleji ve Maltepe Dershanesine giden polis ekipleri arama yaptı. Aramalarda kurumun evrakı ve bilgisayarları incelendi. Yozgat Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele ekiplerinin, şirket ofisinde, okulda ve dershanede belge ve bilgisayar kayıtlarındaki incelemesi sürerken, Özel Zirve Eğitim Anonim Şirketine bağlı kurumlarda Çevre ve Şehircilik, Milli Eğitim, Gıda Tarım ve Hayvancılık, Halk Sağlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlükleri, Belediye ile vergi müfettişlerinin de denetleme yaptığı öğrenildi.

Özel Ergin Koleji Müdürü Oğuz Köker, Yozgat'ta 19 yıldır faaliyet gösteren ve başarılara imza atmış bir eğitim kurumunun bu şekilde denetlenmesine anlam veremediklerini söyledi. Köker, "19 yıllık geçmişe sahip okulumuz daha önce defalarca denetlenmiş ve herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmamıştır. Bugün yapılan uygulamayı yadırgıyoruz. Polis ekiplerinin incelemelerine ve aramalarına anlam veremiyorum" dedi.  

(Harun GÖKÇEOĞLU / DHA)