Yozgat'ta sel iki can aldı

Tarım işçilerinin kaldığı çadırları su bastı, ikisi çocuk üç kişi öldü.

Yozgat'ta dün akşam başlayan ve 12 dakika süren sağanağın neden olduğu selde Çadırardıç beldesi Hacıağaderesi mevkiinde bulunan tarım işçilerinin kaldığı çadırları su bastı. Çadırlarda bulunan iki çocuk ve bir kadın boğularak hayatını kaybetti. Sele üç kurban veren Şanlıurfalı işçiler memleketlerine dönmek için destek istedi, vali yardımcısı yardım sözü verdi.

Şanlıurfa'dan nohut hasadı için Yozgat'a gelen 100 kadar tarım işçisi, Çadırardıç beldesi Hacıağaderesi mevkiinde kurdukları çadırlara yerleşti. Dün akşam saat 19.00'da başlayan ve 12 dakika süren yağmur ve dolu, sele dönüştü. İşçilerin dere yatağına kurdukları çadırlar, taşan sel sularına kapıldı. Tarım işçilerinin büyük bölümü çadırlardan çıkıp kaçarken, çadırda bulunan 12 yaşındaki Süleyman Sağ ile bir başka çadırda bulunan 35 yaşındaki Ayşe Deniz ile 12 yaşındaki kızı Şemse sel sularına kapıldı. Olaydan hemen sonra köylüler tarafından yapılan arama sonucu Süleyman Sağ ile Şemse Deniz adlı çocukların cesedi dere yatağında bulunurken, Ayşe Deniz'in cesedi jandarma ve sivil savunma ekiplerinin çalışması sonucu bugün öğle saatlerinde 25 kilometre uzaklıkta dere yatağında bulundu.
Çadırardıç Belediye Başkanı Ahmet Demirel daha önce de aynı bölgede sel felaketi olduğunu ve bir kişinin öldüğünü söyledi. Demirel, "Can kaybı olması nedeniyle telef olan hayvan sayısına ve hasar gören ekili alanlara hiç bakmadık. Yaklaşık 100 tarım işçisinin barındığı bölgede meydana gelen sel nedeniyle işçi aileleri beldemizdeki evlere yerleştirdik" dedi.
Şanlıurfa'nın Harran ilçesine bağlı Bellitaş Köyü'nden dört gün önce Çadırardıç beldesine gelen tarım işçileri, "Devlet bize yardım etsin, kamyon tutup, tekrar memleketimize dönelim. Üç can verdik, burada kalmamızın anlamı yok artık" dedi. Vali Yardımcısı Cemalettin Yılmaz ise işçilerin memleketlerine dönebilmeleri için her türlü yardımı yapacaklarını söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7553187553180

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.