Yozgat'ta sel: Üç ölü

Yozgat'ta önceki akşam başlayan ve 12 dakika süren sağanak yağış nedeniyle iki çocuk ve bir kadın boğuldu.
Şanlıurfa'dan nohut hasadı için Yozgat'a gelen 100 tarım işçisi...

YOZGAT - Yozgat'ta önceki akşam başlayan ve 12 dakika süren sağanak yağış nedeniyle iki çocuk ve bir kadın boğuldu.
Şanlıurfa'dan nohut hasadı için Yozgat'a gelen 100 tarım işçisi, Çadırardıç Beldesi Hacıağaderesi mevkiinde kurdukları çadırlara yerleşti. Dün saat 19.00'da başlayan ve 12 dakika süren yağmur ve dolu, sele dönüştü. İşçilerin dere yatağına kurdukları çadırlar, sel sularına kapıldı. İşçilerin büyük bölümü çadırlardan çıkıp kaçarken, çadırda bulunan 12 yaşındaki Süleyman Sağ ile bir başka çadırda bulunan 35 yaşındaki Ayşe Deniz ve kızı 12 yaşındaki Şemse Deniz, sel sularına kapıldı.
Olaydan hemen sonra köylüler tarafından yapılan arama sonucu Süleyman Sağ ile Şemse Deniz adlı çocukların cesedi dere yatağında bulundu. Ayşe Deniz'in cesedi de 25 kilometre ilerde yine dere yatağında bulundu.
Çadırardıç Belediye Başkanı Ahmet Demirel, daha önce de aynı bölgede sel felaketi olduğunu ve bir kişinin öldüğünü söyledi. 12 dakikalık yağış sonrası bir felaket yaşadıklarını kaydeden Demirel, "Can kaybı olması nedeniyle telef olan hayvan sayısına ve hasar gören ekili alanlara hiç bakmadık. Yaklaşık 100 tarım işçisinin barındığı bölgede meydana gelen sel nedeniyle işçi aileleri beldemizdeki evlere yerleştirdik" dedi.
Minübüs yağışta kaydı: İki ölü
Sağanak nedeniyle meydana gelen sel ve heyelanlar Rize'de de yolları kapattı. Ardeşen-Çamlıhemşin karayolu taşma, Pazar-Hemşin karayolu heyelan nedeniyle ulaşıma kapandı. Ardeşen'in Sırt Yaylası'ndan dönen bir yolcu minibüsü yağış nedeniyle kayarak uçuruma yuvarlandı. Kazada adları öğrenilemeyen iki kişi öldü, 11 kişi yaralandı. Rize Valisi Enver Salihoğlu, elektrik verilemeyen Hemşin'de sel tehdidi altında bulunan altı evin boşaltıldığını açıkladı.


    http://www.radikal.com.tr/7553577553570

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.