YPG: Türkiye IŞİD'i değil bizi ve ÖSO'yu vuruyor!

YPG: Türkiye IŞİD'i değil bizi ve ÖSO'yu vuruyor!
YPG: Türkiye IŞİD'i değil bizi ve ÖSO'yu vuruyor!
YPG, TSK'nın yaptığı saldırılarda ÖSO, Burkan El Fırat ve kendilerinin mevzilerini bombaladığını açıkladı.

RADİKAL - YPG Kobani Kantonu Komutanlığı, TSK’nın tank atışlarıyla düzenlediği saldırılarda IŞİD hedeflerinin değil Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Burkan El Fırat ve kendilerinin mevzilerini vurduğunu, duyurdu.

Açıklamada, TSK’nın Kobani’nin doğusundaki Zormixar köyünü ve Cerablus’un karşısındaki YPG ve Özgür Suriye Ordusu mevzilerini bombaladığı belirtildi.

YPG Kobani Kantonu Komutanlığı'nın IMC TV'de yer alan açıklamasında, şunlar kaydedildi:

Türkiye ordusu 24 Temmuz tarihinde saat 04.00 sularında Kobani’nin batısındaki Zormixar köyünün ve Cerablus karşısındaki YPG ve Özgür Suriye Ordusu mevzilerini tanklarla bombaladı. Bu bombalamada Özgür Suriye Ordusu’nun 4 savaşçısı ve bazı köylüler yaralandı.

Türkiye ordusu bu akşam saat 22.00 sularında da yine aynı köydeki mevzilerimizi tank atışlarıyla bombaladı. Bombalamada 7 tank mermisi atıldı.

Yine bu akşam Kobani’nin doğusunda Gire Spi’nin (Tel Abyad) batısında Til Findir köyünde saat 23.00 sularında 1 aracımız Türkiye askerleri tarafından kurşunlandı.

Türkiye ordusu IŞİD mevzilerini bombalayacağına bizim mevzilerimize saldırmaktadır. Bu doğru bir tutum değildir.

Türkiye yönetimini uluslararası kurallara göre hareket etmesi konusunda uyarıyoruz. Aynı zamanda Türkiye ordusunu da bir kez daha mevzi ve birliklerimize saldırmaması konusunda uyarıyoruz.” 

AFP: KÜRTLERİN ELİNDEKİ KÖY VURULDU

Öte yandan AFP haber ajansı da bugün geçtiği bir haberde, Türk tanklarının Suriye'nin kuzeyinde Kürt güçlerinin kontrolündeki bir köyü vurduğunu öne sürdü.
Ajans, Halep vilayetindeki Zor Mağar köyünün vurulduğuna dair iddiasını Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'ne dayandırdı.


  http://www.radikal.com.tr/140435714043573

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bilerek yapmistir - kocero 21

  aylardir askeri harekat vardi zaten YPG yi terör olarak ilan etmislerdi onu bilerek yapmis ve vuruyorlar. ama kürdler bitmez ve bu saaten sonrada davasindan vazgecmez

  GİDİŞAT BERBAT! - Ali Karatay

  Bunların IŞID'ı vurduğu falan yok, dertleri Kürtleri vurmak ve savaş ortamında HDP'yi baraj altında bırakmak. MHP'nin karanlık desteğini arkasına alan AKP, bir azınlık hükumeti olarak ülkeyi görülmedik bir karanlığa sürüklüyor.

  HEDEF IŞİD DEĞİL YPG ZATEN - m.rozbilen

  Yanlışlıkla vurduk denemez. IŞİD diye YPG'yi vurmak bastırılamayan duygunun açığa çıkmasıdır. Elin adamı taa körfezden havalanıp geliyor, santim şaşırmadan IŞİŞD'i vuruyor, ama sen gözünün önündeki IŞİD'i görmeyerek YPG ve ÖSO'yu vuruyorsun. Bu nasıl iş? Bilerek değilse yanlışlık olma ihtimali de sıfırdır. ABD'nin müttefikini vurmak herhalde hoş karşılanmayacak. Ankara'nın amacı üzüm yemek değil bağcıyı dövmektir. Taa başta gözüne kestirmişti zaten. IŞİD'den çok Kürtleri vurmayı. Erdoğan bizi çok tehlikeli çıkmaz sokaklara sürüyor. Benim öyle düşünüyorum.