Yrd. Doç. Dr. Köprülü: #diren tişört cezasından beraat ettim

Yrd. Doç. Dr. Köprülü: #diren tişört cezasından beraat ettim
Yrd. Doç. Dr. Köprülü: #diren tişört cezasından beraat ettim
Uludağ Üniversitesi'nde geçen haziran ayında #diren yazılı tişörtle katıldığı mezuniyet töreninde Gezi Parkı eylemlerine yönelik konuşma yapan Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Timuçin Köprülü hakkında disiplin işlemine gerek duyulmadı.

Uludağ Üniversitesi'nde geçen haziran ayında #diren yazılı tişörtle katıldığı mezuniyet töreninde Gezi Parkı eylemlerine yönelik konuşma yapan Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Timuçin Köprülü hakkındaki disiplin soruşturması tamamlandı. 

Soruşturma sonunda Rektörlük, Yrd. Doç. Dr. Köprülü hakkında disiplin cezası verilmesine gerek olmadığı kararını aldı. 

Yrd. Doç. Dr. Köprülü, kararın kendisine de tebliğ edildiğini belirterek, "Tişört cezasından beraat ettim" dedi. 

DHA

Timuçin Köprülü için 688 imza


'Direnen' akademisyene soruşturma


  http://www.radikal.com.tr/114641211464122

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hak etmiyoruz! - 727272

  Böyle bir durum, demokratik ülkelerde konu haline bile gelmeyeceği için, bizde hiç değilse demokratikleşiyoruz diye, durumdan bir kaç saat sonra bir bilenin ve yetkilinin çıkıp -bu nedenden dava açılamaz- diyerek konuyu kapatması gerekirdi! Dava sonucunu okuyunca sevinme duygusu hissetmekle böyle hissettiğim için öfkeden yüzümün kızarması bir oldu!!! Böyle garabet bir demokrasicilik yaşatarak duygularımızı alt üst etmeye kimsenin hakkı yok! Kurumlar, medya, siyasetçiler vs yanlışlıklar yapabilir ama bunları örtbas etmek için bu ülkenin insanlarına aptal muamelesi yapmayı bırakın artık!

  DİRENMEK YASAKTIR (BERXWEDAN KEDEXE YE) - pispor

  Ben 62 yaşındayım hep yasaklarla büyüdüm konuşmak yasak yazı yazmak yasak toplanmak yasak girmek yasak basmak yasak karşı gelmek yasak karşı gelmek yasak koşmak yasak vs böyle uzar gider ama ilk defa "DİREN" kelimesinin de yasak olduğuna şahit oldum