Yücelen: Artık müsamaha yok

İçişleri Bakanı Yücelen, ölüm orucuna yatanların ailelerine "Eyleme son versinler. Bundan sonra müsamaha göstermek yok" diye seslendi.

İçişleri Bakanı Rüştü Kazım Yücelen, "Yasadışı eylem yapanlar eylemlerine son vermeli. Devletimiz, devletin ve milletin aleyhine çalışanlara müsamahalı davranmayacaktır. Bunu son uyarı olarak kabul etsinler" dedi.
Suriye'ye yaptığı ziyareti dün Taksim'de meydana gelen bombalı saldırı nedeniyle yarıda kesen Yücelen, Türkiye'ye döndü. Yücelen, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki basın toplantısında, Taksim'de gerçekleşen bombalı saldırı olayından büyük üzüntü duyduğunu belirterek "Aziz milletime ve güvenlik güçlerine başsağlığı diliyorum. Suriye ile Güvenlik ve İşbirliği Anlaşması için gitmiştim. Ziyareti yarıda bırakıp döndüm" diye konuştu.
Hiçbir söz, hiçbir eylemin acılarını hafifletmeyeceğini vurgulayan Yücelen, şunları kaydetti:
"Ancak bu vesileyle yasadışı eylem yapanlara, yasadışı eylem yapanların ailelerine bir son çağrıda bulunmak istiyorum; Yasadışı eylem yapanların aileleri bize yardımcı olmalı. Yaşadışı eylem yapanlar eylemlerine son vermeli. Devletimiz güçlüdür, devletimiz büyüktür. Devletimiz pazarlık etmez, devletimiz kararlıdır, verdiği kararlardan dönmez.
Sonucu olmayan, sadece sonucunda bütün milletimize acı veren olayların oluşmaması için son defa, bilhassa ölüm orucuna yatanların ailelerini bizimle işbirliği yapmaya ve ölüm orucuna yatanların şuuru yerinde olanları, bu işten vazgeçmelerini son defa tavsiye ediyorum. Bunları teşvik, istismar edenler, bunları bu işe zorlayanlar şunu bilsinler ki devletimiz bundan böyle bu konuda, devleti üzenlere, devletin ve milletin aleyhine çalışanlara müsamahalı davranmayacaktır. Bunu da son uyarı olarak kabul etsinler."