Yüksek Askeri Şura Anıtkabir'i ziyaret etti

Yüksek Askeri Şura Anıtkabir'i ziyaret etti
Yüksek Askeri Şura Anıtkabir'i ziyaret etti
Yüksek Askeri Şura üyeleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Anıtkabir'i ziyaret etti.

ANKARA - Genelkurmay Başkanlığı Karargahı’nda başlayan Yüksek Askeri Şura toplantısı ardından şura üyeleri Anıtkabir’i ziyaret etti.
Başbakan Erdoğan, Atatürk’ün mozolesine üzerinde ’YAŞ üyeleri’ yazan kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan çelenk bıraktı. Şura üyeleri saygı duruşunun ardından Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Başbakan Erdoğan, daha sonra deftere yazdıklarını okudu. Erdoğan, deftere şunları yazdı:
"Büyük Atatürk, Yüksek Askeri Şura üyeleri olarak Aralık 2009 toplantısı vesilesiyle huzurundayız. ’En büyük eserim’ diyerek bizlere miras bıraktığınız Cumhuriyetimizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin üzerine ulaştırmak, demokrasimizi ileri standartlara kavuşturmak, ülkemizi her alanda lider yapmak maksadıyla büyük bir azimle çalışmayı sürdürüyoruz. Bugünün yöneticileri olarak yurtta sulh, cihanda sulh anlayışının bir sonucu olan barışçı politikanıza sımsıkı sarılıyor, yurtta milli birlik ve beraberliğimiz için yoğun bir çaba ortaya koyarken, dünyada bölgesel ve küresel barışa önemli katkılar sağlıyoruz.
Türk Silahlı Kuvvetlerimiz de belirlediğiniz bu ilkenin bir gereği olarak hem milli güvenliğimiz için sorumlu bir şekilde görevini sürdürüyor hem de dünyanın birçok bölgesinde küresel barışa hizmet ediyor.
Bu şuurla yürüttüğümüz Aralık 2009 Yüksek Askeri Şura çalışmalarının ülkemize, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize hayırlı olmasını diliyor, bu vesileyle ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhun şad olsun."(ANKA)