Yüksek Hızlı Tren kuş sürüsüne çarptı

Yüksek Hızlı Tren kuş sürüsüne çarptı
Yüksek Hızlı Tren kuş sürüsüne çarptı
Eskişehir seferini yapan Yüksek Hızlı Tren (YHT) kuş sürüsüne çarptı. YHT'nin ön kısmı telef olan kuşlar nedeniyle kana bulandı.

ANKARA - TCDD yetkilileri, saatte 250 kilometre hızla giden YHT'lerin zaman zaman kuş sürülerine çarptığını söyledi.

Önceki gün Ankara'dan gelen YHT, Eskişehir yakınlarında kuş sürüsüne çarptı. Trenin ön tarafı telef olan kuşların kanlarıyla boyandı. Ön kısmı zarar gören YHT, geldiği Eskişehir Garı'nda yolcularını indirdikten sonra bakıma alındı.

TCDD yetkilileri, Ankara- Eskişehir arasını 1 saat 20 dakikada alan YHT'nin ilk yıllarda daha fazla kuş sürüsüne çarptığını belirterek şöyle dedi:

"Bu artık azalmaya başladı. Çünkü kuşlar da YHT'ye alıştı ve göç yollarını değiştirmeye başladılar. Ancak zaman zaman göç eden kuş sürüleri YHT'ye çarpıyor. Kuş sürüsü yüzünden YHT hızını düşürmeyecek, 250 kilometre hızla seferlerine devam edecek. Zaman içerisinde kuşlar YHT'ye alışıp göç yollarını tamamen değiştirecektir."


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  tcdd

  ,

  göç

  ,

  zaman

  ,

  kuş

  http://www.radikal.com.tr/116156111615613

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kazandınız... - Known

  İyi peki ak parti muhafazakar bir parti. Sağın kalesi şu anda. Şunu düşünün her sene ölen birçok kuş sürüsü var. Dine göre her canlı Allah'ın. Aynı şekilde kaza kader inancında tesadüflere yer yoktur. Şunu düşünün devlet olarak yaptığımız bu yatırım eğer birçok hayvanın ölümüne yol açıyorsa ve trenin önü her sene kana bulanıyorsa ve millet olarak verdiğimiz vergilerle her sene buna ortak oluyorsak. Bu hayır mıdır şer mi? Müslüman olarak elinizi kalbinize koyup düşünün. Çünkü aynı dinin peygamberi ordunun yönünü (bu kısımda kesin değil yanlışım varsa düzeltin) anne köpeğin yavrularını emzirdiği için zarar görmesin diye değiştiriyor. Bu bir hadis ise Ak partinin yaptığı mekruhtur günahtır. Nasıl çeşme yapmak sürekli içenden sevap kazandırırsa o tren her hayvanı öldürdüğünde bunun günahı bunu yaptıran yöneticilere planlayanlara ve göz yumanlara binecektir. Bunu yapan da ve savunan da merkez sağ partisidir.

  ... - k-a-o-s

  utanç verici,kahredici birşey insan olmak...uygarlık denen safsatanın peşinde hem kendimizi hem bütün canlıları heba ediyoruz...attığımız her adım,yaptığımız herşey bir başka canlıya,canlılara zarar veriyor...kuşlar göç yollarını değiştirmişlermiş...insan evrenin efendisi değildir,diğer canlılar bizler için var değiller..onlar ne bizim yemeklerimiz,ne eğlence araçlarımızdır...sütünü,derisini,yumurtasını istediğimiz gibi gaspedebileceğimiz varlıklar da değiller...yeter be diğer türlerin insanın elinden çektiği bu zulüm !!!...

  tebrikler - ocankaya

  dehset icinde okudum yetkililerin akilalmaz onerisini: hayvanlar alisip yuzyillar buyunca kullandiklari goc yollarini degistirene kadar 250 ilen devam... aferin size...sehir ve bolge planlamacilik boyle bisi olsa gerek TR de...dunyaya ders vermeye de hazirlanin bu kibirle.