Yüksekdağ'dan Dağlıca açıklaması: Acıların sorumlusu çözümü buzdolabına kaldıranlardır

Yüksekdağ'dan Dağlıca açıklaması: Acıların sorumlusu çözümü buzdolabına kaldıranlardır
Yüksekdağ'dan Dağlıca açıklaması: Acıların sorumlusu çözümü buzdolabına kaldıranlardır
HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Dağlıca saldırılarını değerlendirerek, "Yaşanan bütün bu acıların ölümlerin trajedinin sorumlusu çözümü buzdolabına kaldıranlardır. Karşı karşıya bırakıldığımız bu büyük ve tarihsel tehlikenin sorumlusu bugün Saray'ın iktidarını korumaya çalışanlardır" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, MYK toplantısı öncesi genel merkez binası önünde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Dağlıca saldırılarını değerlendiren Yüksekdağ, 2 aylık süre içerisinde 200’e yakın asker, sivil ve polisin hayatını kaybettiğini söyleyerek, “Bunların her birisi 1 Kasım’da iktidarının güvence altına almak isteyen, Saray'ını güvence altına almak isteyen siyasetin, egemenlik hırsı nedeniyle yaşandı” diye konuştu.

HDP'YE 128 PLANLI SALDIRI OLDU 

7 Haziran seçimleri sonrasında toplumun hazırladığı barış ve demokrasi ortamına tahammül edilemediğini belirten Yüksekdağ, şöyle devam etti: "Bunun karşısında savaş hazırladılar. Çözümü buzdolabına kaldıranlar, Cizre’de 2-3 günden bu yana 10 yaşındaki evladının cenazesi çürümesin diye bedenini buzla ovan anneye nasıl hesap verecekler. Yaşanan bütün bu acıların, ölümlerin trajedinin sorumlusu çözümü buzdolabına kaldıranlardır. Karşı karşıya bırakıldığımız bu büyük ve tarihsel tehlikenin sorumlusu bugün Saray'ın iktidarını korumaya çalışanlardır.” Yüksekdağ, "Dün parti binalarımıza 128 planlı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıların her biri polis nezaretinde yapıldı" dedi.

CİHAN


  http://www.radikal.com.tr/143013814301381

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bıktım artık sizden - peqasi

  Sadece karşı tarafı suçlayarak yapılan siyasetten igreniyorum artık.Hiç bi halt başaramıyorsunuz.Madem bütün çözüm Ak Partinin elinde size ne ihtiyaç var.Etkisiz elemanlarla hiç bi çözüm olmaz. Toplu halde istifa edin yada kendinizi fesh edin ne bilim artık susun. Yok Ak Parti her herşeyi mahfetti yok bilmem neler etti.Demek Ak Parti Pkk yı kontrol ediyor ki sırf terör olsun Ak Parti iktidar olsun.Başkada kimsenin hiç bir kabahati yok.Sütten çıkmış Ak kaşıksınız.