Yüksekova otopsisi: 8 kurşunla öldürüldüler!

Yüksekova otopsisi: 8 kurşunla öldürüldüler!
Yüksekova otopsisi: 8 kurşunla öldürüldüler!

Mehmet Reşit İşbilir ve Veysel İşbilir

Yüksekova'da yaşamını yitiren Mehmet Reşit İşbilir ve Veysel İşbilir'in Van'daki Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsi işlemleri tamamlandı.

Evrensel gazetesinin haberine göre, dün gece Adli Tıp uzmanları, Van Barosu üyesi avukatlar ve Van Cumhuriyet Savcısı Ahmet Salih Bilge'nin gözetiminde yapılan otopsinin ardından ön otopsi raporu çıktı. Ön otopsi raporlarında Mehmet Reşit İşbilir ve Veysel İşbilir'in ateşli silah sonucu yaşamını yitirdiği belirtildi.

Hakkari gergin, kepenkler kapalı

Mehmet Reşit İşbilir'e ait ön otopsi raporunda Adli Tıp Uzmanı bilirkişinin beyanında şu ifadelere yer verildi: "Kişinin ölümünün ateşli silah mermi çekirdeği yaralanmasına bağlı organ yaralanmasına bağlı iç ve dış kanama sonucu meydana gelmiş olduğu kanaatine ulaşıldı. Cesedin skopi altında görülen çok küçük olan metalik parçalar çıkartılamadı. Cesetten mermi çekirdeği elde edilemedi. Haricen 4, 5 ve 6 no'da tespit edilen ateşli silah giriş yaralarının cilt ve cilt atlı bulgulara göre atışların her ne kadar uzak atış mesafesinden yapılmış olduğu düşünülse de alınan cilt parçalarının balistik incelenmesinin yaptırılması gerektiği 1, 2 ve 3 nolu ateşli giriş yaraları elbiseli bölgeye isabet ettiği anlaşıldığından atış mesafesinin tayini için üzerinden çıkarılan elbiselerin usulüne uygun olarak saklanarak kriminal incelemesinin yaptırılması gerektiği kanaatindeyiz." 

Demirtaş: Hakkari'de analar ağlıyor

Veysel İşbilir'e ait ön otopsi raporunda ise Adli Tıp Uzmanı bilirkişinin beyanında şu ifadelere yer verildi: "Kişinin ölümünün ateşli silah mermi çekirdeği yaralanmasına bağlı mandibula ve servikal omur kırıkları ile birlikte medilasipünal hasarı kanama ve büyük damar kanamasından meydana gelen iç ve dış kanama sonucu meydana gelmiş olduğu kanaatine varıldı. Cesetten herhangi bir mermi çekirdeği elde edilemediği haricen 1 noda giren mermi çekirdeğinin sağdan sola ve yukarında aşağıya seyirle haricen 2 noda belirtilen yerden vücudu terk ettiği" kanaatindeyiz.


  http://www.radikal.com.tr/1164991116499115

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  xx - thracian88

  bu olayın baş sorumlusu meya derdir. yaptıkları çağrı oldukça provokatiftir çıkan bu sonuç onların eseridir. geziden dem vuranlar var,gezinin ilk gunlerinde bdp nin sosyal paylaşım sitelerinde diyarbakır vb... yerlerde geziye destek verenlere karşı nefret söylemleri ortada,bdpnin ilk tutumu ortadayken geziden medet ummak garip.

  suspus görsel medya - merillus

  Görsel Medyamız,suspus halde 24 saat düşünüp taşındı yine de 2kişinin -öldürülmeyi nasıl hak ettiklerine-dair kitabına uygun bir mazeret bulamamış

  sorulmasi soru ... - düsünür

  nedir bu polisin, askerin psikolojisi? nasil olur da istanbul´da, ankarada normal memur gibi durur ama kürd cografyasina gelince - nice ugur kaymaz olaylarinda gibi - bu güncel olayda gibi - vicdan azabi duymadan bir sarjör bosaltir, kürdü infaz eder? tablo ortada, polis ermeninin (ogün samast) ve kürdün katili ile gurur duyar, foto ceker, poz verir. ugur kaymaz larin ve mehmet ve resit isbilir lerin katil leri bu ülkede bir tek gün bile ceza almaz. zaten polis ve asker bu ülkede "ideolojik egitim" ile donatilir. hep tipik fasist kemalist egitimdir: yani etrafimiz ve icimiz (kürd, ermeni vs) düsman dolu psikolojisi ile beyin yikaniyor. sistem degisse bile bu saat´ten sonra kürdler ne unutur nede af eder. alisik düzeni degistirmek icin, o bölgede asayis ve güvenlik meselesi kürdlerin kendilerine birakilmali. yoksa türk ve kürd toplumu daha da uzaklasir.

  Senaryo tıkır tıkır işliyor - PAN-ZEHİR

  Her zaman bir eylem yapmak için mazeret bulan BDP ve PKK destekçileri hazırlıklı gelmişler, molotof, havai fişek ve son olarak da gerçek silah kullananları herkes gördü. Sonuç; 2 kişi öldü, kim öldürdü? e tabiki polis yani devlet öldürdü! Oysaki eylem olmazsa ölü de olmaz.Provakatörler de olmaz.Terörist mezarlıklarını kendi kırıp sonra eylem için malzeme yapanlar yok mu bu ülkede ? Bölgede yaşayan halkın gerçeklerle en ufak bir bağlantısı yok,sürü psikolojisiyle,baskıyla ve şiddetle ne derlerse onu yapmak zorundalar.

  Polisler kimin çocuları - ajar20

  Bu insanlar öldürüldü. Buna alıştık. Her sene bir kaçımızı öldürür asker polis Hakkari'de. Sadece şunu düşünün istiyorum. Bir insana ki bu bir sivil, nasıl bir kin ile saldırdılar ki 6 kurşun sıktılar? Be ey imansız! Karşındaki bir insan. Ama bu da bizi yıldıramayacak. Çünkü bizler Uğur KORKMAZ'ları da biliriz. 13 kurşun ile öldürülen 12 yaşında çocukları. Kahraman Amcaları da biliriz kafasına çekiçle kurşun sıkılan.Ve asla unutmayacaz beslediğiniz bu kini. Allah büyüktür...

  Sevenlerinin Basi Sagolsun - ilbeg

  Burada "ey gezciler nerdesiniz" soylemine yatanlarin samimiyetinden ve iyi niyetlerinden son derece suphe ettigimi ozellikle yazmak istedim. Oyle degillerse sapla samani karistirmasinlar.

  Kolaysa - yuzucu

  Bir yorumcu Kürtlerin kendi devletini kurması gerekir demiş,kolay olsaydı o dediğin Öcalan 30 senelik mücadelenin sonunda beraber yaşama noktasına gelmezdi,Barzani Irakta çoktan bağımsızlığını ilan ederdi,kolaysa denede gör.