Yüksekova ve Kato'da çatışma: 2 şehit

Yüksekova ve Kato'da çatışma: 2 şehit
Yüksekova ve Kato'da çatışma: 2 şehit
Yüksekova'da karakola inşaatına saldıran PKK'lılar 1 köy korucusunu şehit etti. Kato Dağı'ndaki çatışmalarda da bir Uzman Çavuş şehit oldu.

İlçe merkezine 18 kilometre uzaklıkta bulunan Büyükçiftlik Beldesi’ndeki inşaatı devam eden karakola bir grup PKK ’lı tarafından akşam saatlerinde saldırı düzenlendi. Saldırıda karakolun güvenliğini sağlayan evli 3 çocuk babası 38 yaşındaki köy korucusu Kenan Taşel şehit oldu. Yüksekova Kaymakamı Yasin Tikdağ, bir köy korucusunun şehit olduğu saldırının ardından bölgede operasyon başlatıldığını söyledi. Şehit köy korucusu Taşel’in cenazesi Yüksekova Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

KATO DAĞI'NDA BİR UZMAN ÇAVUŞ ŞEHİT OLDU
Beytüşşebap ilçesi sınırları içindeki Kato Dağı'nda sürdürülen operasyonda da bir uzman çavuş şehit oldu.

Şırnak Valiliği'nden alınan bilgiye göre, Beytüşşebap ilçesine 2 Eylül tarihinde saldıran teröristlere yönelik olarak Kato Dağı ve çevresinde sürdürülen operasyon sırasında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı.

Çatışmada, uzman çavuş İlhan Akkoç şehit oldu. Şehidin cenazesi, Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda gece yapılan törenin ardından memleketi Konya'ya gönderildi.