Yüksekova'da çatışma: Bir uzman çavuş şehit

Yüksekova'da çatışma: Bir uzman çavuş şehit
Yüksekova'da çatışma: Bir uzman çavuş şehit

Şehit Han Soma?da uğurlanırken ailesi güçlükle ayakta duruyordu. FOTOĞRAF: DHA

Teröristlerle sıcak temas
HAKKÂRİ - Yüksekova’da operasyon yapan güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çatışma çıktı, bir asker şehit oldu, bir terörist öldürüldü. Dağlık arazi kesiminde arazi arama-tarama operasyonu sürdürülürken bir grup PKK’lı teröristle karşılaşıldı. Teröristlerin açtığı ilk ateş sırasında Jandarma Uzman Çavuş Mete Han şehit oldu. Çıkan çatışmada bir terörist öldürüldü. Bölgede operasyona devam ediliyor. Bu arada, Şemdinli’nin Irak sınırı bölgesinde görev yapan güvenlik güçlerine PKK’lıların açtığı ateş sonucu bir güvenlik görevlisi yaralandı.
Şehit Han’ın Manisa Soma’daki ailesinin evine ateş düştü. Gece yarısı acı haberi alan anne Akife Han sinir krizi geçirirken, metanetini koruyan babası Osman Han, “Acımız ne kadar büyük de olsa evladımızın vatan toprağını korumak için şehit düşmüş olması teselli veriyor” diye konuştu.  Han, Soma’da 3 bin kişinin katıldığı cenaze töreniyle toprağa verildi. Vatandaşlar sık sık ‘Kahrolsun PKK’, ‘Hükümet istifa’ sloganları attı.
Aslen Balıkesir’in İvrindi ilçesinden olan Han ailesi, İstasyon Mahallesi’ndeki evlerinde taziyeleri kabul etti. Mete Han üç buçuk yıllık uzman çavuştu. (dha)