Yüksekova'da gaz bombalı müdahale

Yüksekova'da gaz bombalı müdahale
Yüksekova'da gaz bombalı müdahale
Yüksekova'da sınıra yapılan duvarı protesto etmek isteyenlere polis gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale etti.

HAKKARİ - Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde bir grup gösterici, Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde sınıra duvar yapımını ve İran 'da 2 Kürt'ün idam edilmesini protesto etmek amacıyla eylem yaptı. Polis eylemcilere gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti.

Cengiz Topel Caddesi'nde akşam saatlerinde toplanan yaklaşık 50 kişilik eylemci grup, ateş yakıp slogan atmaya başladı. Bunun üzerine olay yerine gelen polis göstericilere gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti. Göstericiler de polise taşla saldırdı. Olaylar üzerine esnaflar işyerlerini kapatırken, olaylar ara sokaklarda bir süre devam ettikten sonra son buldu. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/115820611582061

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - noelon

  yüksekova'da duvarı protesto eden insanlara atılan gaz ile taksim'de 29 ekimi kutlamak isteyenlere atılan gaz arasında bir fark yoktur... aynı gaz, aynı tiran tarafından atılmaktadır... sadece gazlanan iki grup "bir devlet politikası olarak" yıllardır birbirinden ayrı tutulmuş, "siz düşmansınız" denilmiştir... ister 80'li yıllarda, ister 90'lı yıllarda olsun bu iki halk (kürt ve türk halkı) yanında milliyetçilik sosu ile, esasında sünni egemen islami faşizmin gölgesinde ezilmiştir... birbirine düşman olmuştur... Taksim/Gesi olayları da bu yüzden egemen dini hegamonyayı korkutmuştur... çünkü bu iki halk din yerine özgürlük, barış, hürriyet, insan hakları ve bağımsızlık temelinde birleştiğinde yani bu cumhuriyetin gerçek vatandaşları olduğunda çok güzel oluyorlar... emperyallerin ve onların maşası olan bu iktidarın da korktuğu budur... bu iki halkın özgürlük için birleşmesi...onun için istanbul'da hrant dink'i, ankara'da ahmet taner kışlalı'yı, doğu'da binlerce genç kürdü katletmişlerdir... türk'ü kürd'e kırdırmışlardır... türk'ün kürt'den, kürt'ün türk'den özür dilemesi gereken çok olay/durum vardır... ancak bu günün meselesi yeryüzünün en derin karanlığından, en kesif zifirinden çıkan bu zihniyete, bu en derin ihanete, bu en sefil ölüm politikasına iki halkın dur deme günüdür...!