Yüksekova'da kepenkler bugün de açılmadı


Yüksekova'da kepenkler bugün de açılmadı

Yüksekova'da kepenkler bugün de açılmadı
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde 2 gün önceki olaylar sıRasında öldürülen Mehmet Reşit İşbilir ile Veysel İşbilir dün toprağa verilirken, esnaf ugün de kepenk açmadı.

Yüksekova'da 2 gün önce çıkan olaylarda Mehmet Reşit İşbilir ile Veysel İşbilir'in silahla öldürülmesi sonrası çıkan olaylar dün cenazelerin toprağa verilmesinin ardından da geç saatlere kadar sürdü. Dünkü olaylarda da, Benal Tokçu adlı vatandaş başına isabet eden sert bir cisimle ağır yaralandı. Van YYÜ Dursun Odabaşı Tıp Merkezi'nde yoğun bakıma alınan Tokçu'nun sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtilirken, Yüksekova'da bugün de esnaf protesto amaçlı kepenk açmadı.

İlçede fırın ve nöbetçi eczanelerin dışında hiç bir işyeri açılmazken sessiz bekleyiş sürüyor.

DHA


  http://www.radikal.com.tr/116508011650801

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yazık - msu

  12 Eylül faşizmi ortalığı kasıp kavururken medya pembe diziler ve benzeri yoz yayınlarla ortalığı toz pembe sunuyordu. Doksan dan sonra faili meçhüller işkenceler satırlı infazlar yapılırken yine medya aynı yayınlarla halkı uyutuyordu. Tıpkı Suriye'de taş üstünde taş kalmamasına karşın açın Baasın kanallarını, ülkeyi güllük gülistanlık olarak nasıl çarpıtmalarla halkı uyutuyorlar görün. İki insan aleni olarak kurşuna diziliyor. Medyanın umurunda değil. Ancak çıkarlarına dokununca veryansın ediyorlar. Ülkemizde basın ahlakının genel görünümü bu maalesef.