Yüksekova'da Kobani gerginliği

Yüksekova'da Kobani gerginliği
Yüksekova'da Kobani gerginliği
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde Kobani'deki intihar saldırıları protesto edildi. Yola barikat kurup polislere taş atan yüzleri kapalı bir grup göstericiyi ekipler göz yaşartıcı gaz ve basınçlı su kullanarak dağıtmaya çalıştı.

RADİKAL-  Suriye 'nin Kobani kentinde dün yaşanan intihar saldırılarını protesto etmek isteyen 50 kişilik bir grup, Cengiz Topel Caddesi üzerinde toplandı. Barikat kurarak ateş yakan ve yolu trafiğe kapatan göstericilere, polis göz yaşartıcı gaz ve basınçlı su kullanarak müdahalede bulundu. Taş, havai fişek atarak karşılık veren göstericiler yapılan müdahalenin ardından ara sokaklara dağıldı.

ESNAF KEPENK KAPATTI

Yaşanan gerginlik üzerine iftardan sonra kepenk açan esnaflar işyerlerini kapatmak zorunda kalırken, olaylar Şemdinli Yolu'yla ara sokaklarda bir süre devam etti. 

Kobani'de ikinci bombalı saldırı
SİİRT'TE PROTESTO ARBEDESİ

IŞİD'in Kobani'ye düzenlediği saldırı, Siirt'te de yaklaşık 100 kişi tarafından protesto edildi. Protesto gösterisi için yürümek isteyen gruba polis izin vermeyerek gaz bombalarıyla müdahale etti.

Aydınlar Caddesi'nde toplanan grup, yürüyüş yapmak istedi. Grup ile yürüyüşe izin vermeyen polis arasında uzlaşma sağlanmayınca arbede çıktı. Yürümek isteyen grubu engellemek amacıyla polis, gaz bombası ve tazyikli su kullandı. Polisin müdahalesi sonucu grup, ara sokaklara kaçarak dağıldı.

(DHA)