Yüksekova'da ölenlerin sayısı 3'e çıktı

Yüksekova'da ölenlerin sayısı 3'e çıktı
Yüksekova'da ölenlerin sayısı 3'e çıktı
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde geçen cuma günü yaşanan olaylar sırasında yaralanan 20 yaşındaki Bemal Tokçu da yaşamını yitirdi. Böylece olaylarda ölenlerin sayısı 3'e yükseldi.

Radikal.com.tr - Hakkari'de PKK 'lılara ait mezarların tahrip edildiği gerekçesiyle geçen cuma günü yapılan basın açıklaması ve yürüyüşün ardından çıkan olaylarda hayatını kaybedenlerin sayısı 3'e çıktı.

Yüksekova'da cuma günü yaşanan olaylar sırasında göstericilerle polis arasında çatışma çıkmış; polisin göz yaşartıcı gaz ve basınçlı su kullanarak dağıtmaya çalıştığı göstericiler ara sokaklardan polise taş ve havai fişek atmıştı. Esnafın da kepenk kapattığı olaylar sırasında polis araçlarına uzun namlulu silahlarla ateş açıldığı öne sürülmüştü. 

Polisin müdahaleleri sırasında 34 yaşındaki Veysel İşbilir ile yeğeni 32 yaşındaki Mehmet Reşit İşbilir ağır yaralanmış, amca-yeğen kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetmişti.

Yapılan otopside vücutlarına toplam  8 kurşun isabet ettiği anlaşılan Veysel ve Mehmet Reşit İşbilir'in ölümlerini protesto etmek için de cumartesi günü yine Yüksekova'da ve bazı il ve ilçelerde gösteriler düzenlenmişti. Yüksekova'da, ölenlerin cenaze törenlerinin ardından çıkan olaylarda ise Bemal Tokçu başından ağır yaralanmış ve tedavi için Van 'a gönderilmişti.

Burada beyin ölümü gerçekleştiği belirtilen Bemal Tokçu, 100'üncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi'nde yaşamını yitirdi ve Yüksekova'da çıkan olaylarda ölenlerin sayısı 3'e çıktı. 

Ali Topuz yazdı. "İmralı'dan Gever'e sürecin provokasyon kapıları"

Yüksekova'da kanlı gösteri

Yüksekova otopsisi: 8 kurşunla öldürüldüler!

Abdullah Öcalan'dan Yüksekova mesajı...

Yüksekova'yı soruşturacağız