Yüksekova'da ölenlerin sayısı 3'e çıktı

Yüksekova'da ölenlerin sayısı 3'e çıktı
Yüksekova'da ölenlerin sayısı 3'e çıktı
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde geçen cuma günü yaşanan olaylar sırasında yaralanan 20 yaşındaki Bemal Tokçu da yaşamını yitirdi. Böylece olaylarda ölenlerin sayısı 3'e yükseldi.

Radikal.com.tr - Hakkari'de PKK 'lılara ait mezarların tahrip edildiği gerekçesiyle geçen cuma günü yapılan basın açıklaması ve yürüyüşün ardından çıkan olaylarda hayatını kaybedenlerin sayısı 3'e çıktı.

Yüksekova'da cuma günü yaşanan olaylar sırasında göstericilerle polis arasında çatışma çıkmış; polisin göz yaşartıcı gaz ve basınçlı su kullanarak dağıtmaya çalıştığı göstericiler ara sokaklardan polise taş ve havai fişek atmıştı. Esnafın da kepenk kapattığı olaylar sırasında polis araçlarına uzun namlulu silahlarla ateş açıldığı öne sürülmüştü. 

Polisin müdahaleleri sırasında 34 yaşındaki Veysel İşbilir ile yeğeni 32 yaşındaki Mehmet Reşit İşbilir ağır yaralanmış, amca-yeğen kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetmişti.

Yapılan otopside vücutlarına toplam  8 kurşun isabet ettiği anlaşılan Veysel ve Mehmet Reşit İşbilir'in ölümlerini protesto etmek için de cumartesi günü yine Yüksekova'da ve bazı il ve ilçelerde gösteriler düzenlenmişti. Yüksekova'da, ölenlerin cenaze törenlerinin ardından çıkan olaylarda ise Bemal Tokçu başından ağır yaralanmış ve tedavi için Van 'a gönderilmişti.

Burada beyin ölümü gerçekleştiği belirtilen Bemal Tokçu, 100'üncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi'nde yaşamını yitirdi ve Yüksekova'da çıkan olaylarda ölenlerin sayısı 3'e çıktı. 

Ali Topuz yazdı. "İmralı'dan Gever'e sürecin provokasyon kapıları"

Yüksekova'da kanlı gösteri

Yüksekova otopsisi: 8 kurşunla öldürüldüler!

Abdullah Öcalan'dan Yüksekova mesajı...

Yüksekova'yı soruşturacağız


  http://www.radikal.com.tr/116559111655916

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çürümüşlük - karacadaglı

  Şuan TBMM de bütçe konuşmaları yapılıyor ve bütün partiler BDP nin dışında ahkam kesiyor.Eğer yönettiğiniz yada yönetimine talip olduğunuz ülkede insanlar tek kurşunda değil sekiz kurşunla güpe gündüz vurularak öldürülüyorsa Bu Çürümüşlükten başka bir şey değildir....

  idam - kullaniciadlikisi

  şehrin ortasında insanlar kurşuna dizliyorlar ama apak zihniyetli arkadaşlara garip gelmiyor olsa gerek oy hesabı yapıyorlar. helal olsun sizlere.

  yüksek ovadaki olay çok ince incelenmeli. - okkes cavus

  halkın mezarlığındaki P.K.K. lilerin mezarını tahrip edenleri iyi bilimesi gerek. kesinlikle bu mezarları tahrip edenler oranın halkının, ve kürt siyasetcilerinin yapmış olma ihtimali 0. barış sürecini sabote etmekle birlikde, yine karanlık oyunların sahnelendiği anlaşılıyor.tv ler yüksek ovada çatışma diye veriyor. çatışma nasıl oluyor, her iki taraf karşılıklı silahlı bir birine ateş eder buna çatışma denir. bu nasıl bir çatışma? yüksek ova halkından sıradan üç kişi öldürülüyor. hemde vatandaşın vücudundan 8 kurşun çıkıyor. basın ve tv ler her zaman objektif haber yapmadıkları sürece, ülkede barışın sağlanması mümkün olmaz. yandaşlık değil vatandaşlık görevi yapmalılar. basın ve tv ler halkın ortak dili olmalı her zaman haklının yanında olmalılar barışa katkı böyle olur....

  @isakent - edddykedddy

  Aferin arkadaşım, valla çözmüşsün olayı. Adım gibi eminim senin gibiler yüzünden senin de başına böyle şeyler gelecek. Ne de olsa paspas olmaktan keyif alan bir türsünüz.

  TC BASINI - nesimk

  Bemal Tokçu 3 gün önce yaşımını yitirdi günaydın ey Tc Basını. Roboski yide Bundan sonra EBABİL kuşları yaptı diye pazarlarsınız artık. yuh be.

  ... - isakent

  bdp seçim yaklaşıyor oylar AK Partiye gidecek biraz daha velveleye verin ortalığı ha gayret..