Yüksekova'da sokağa çıkma yasağı bu sabah kaldırıldı

Yüksekova'da sokağa çıkma yasağı bu sabah kaldırıldı
Yüksekova'da sokağa çıkma yasağı bu sabah kaldırıldı
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde dün saat 23.30'da uygulamaya konulan sokağa çıkma yasağı bugün sabah saat 07.00 da sona erdi.

HAKKARİ - Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklamada, terör olaylarına sahne olan ilçede bozulan güvenliğin sağlanması için uygulanan sokağa çıkma yasağına halkın gösterdiği duyarlılık için teşekkür edildi. Açıklamada şöyle denildi:

"İlimiz Yüksekova İlçesinde artan terör olayları nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan huzur ve asayiş ortamının tekrar tesis edilmesi için 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, İlimiz Yüksekova İlçe merkezinde 10 Eylül 2015 günü saat 23.30'dan geçerli olmak üzere sokağa çıkma ve ilçe merkezine giriş-çıkış yasağı kararı alınmıştı. Yüksekova ilçemizde yapılan çalışmalar sonucunda huzur ve asayiş ortamının tekrar sağlanması üzerine 11.09.2015 Cuma günü saat 07.00'den itibaren sokağa çıkma ve ilçe merkezine giriş-çıkış yasağı kaldırılmış olup, vatandaşlarımıza sokağa çıkma yasağı konusunda göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ederiz."

(DHA)


  ETİKETLER:

  HAKKARİ

  ,

  YÜKSEKOVA

  ,

  ilçe

  ,

  eylül

  ,

  2015