Yüksekova'da tören gerilimi: Barikata polis müdahalesi

Yüksekova'da tören gerilimi: Barikata polis müdahalesi
Yüksekova'da tören gerilimi: Barikata polis müdahalesi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Yüksekova Havalimanı açılışı için gelişinden önce ilçede olaylar çıktı.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun havalimanı açılışı için geleceği Yüksekova'da bu sabah kepenkler açılmadı.  İlçe merkezindeki Cengiz Topel Caddesi'nin eski cezaevi kavşağında saat 12.00 sıralarında bir araya gelen yüzleri kapalı yaklaşık 50 kişilik grup, yola barikat kurmak için hazırlık yaparken, polis müdahale etti.

Bunun üzerine taş ve molotof kokteyli atan göstericiler, polis tarafından göz yaşartıcı bomba ve tazyikli su kullanarak dağıtıldı. Göstericiler ara sokaklara dağılırken, polislerle göstericiler arasındaki kovalamaca sürdü.

Bu arada bir TOMA'ya ise molotofkokteyli isabet etti. Alevler arasında kalan TOMA, söndürüldü. (Behçet DALMAZ/DHA/Yüksekova)


  http://www.radikal.com.tr/136609513660954

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - user451359

  Acilan havaalani da askerye kullansin daha cabuk halki yok etsin diye açiliyor.Halk için açilsaydi 30 yil önce yapilirdi.

  ilginc - user1082460

  hava alani aciliyor yine protestolar cok ilginc ne istiyorlar acaba ?

  - momentum

  Size o havaalanını yapanda kabahat. Zorla güzellik olur mu yahu? İş, bizimki de işte...

  Amaç ne? - Sedat S.

  Hükümeti zerre kadar sevmem. Ancak buradaki olaylar için ayrı bir parantez açmak gerek. Sanırım gelişmiş bir Hakkari bazı örgütlerin işine gelmiyor gibi. Bu durumda kim halkçı kim bölücü çok net ortaya çıkıyor. Ee tabi anlayana ya da anlamak isteyene mi demeli?