Yüksekova'da yoğun çatışma

Yüksekova'da yoğun çatışma
Yüksekova'da yoğun çatışma
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde güvenlik güçlerinin başlattığı operasyon devam ederken, belirlenen hedeflere yapılan top atışlarının  ardından polis ve askerler, bazı mahallelere girmeye başladı. Girilen mahallelerde yoğun şekilde silah sesleri duyuluyor.

RADİKAL - Barikatların kaldırılıp, hendeklerin kapatılması ve PKK 'lı grupların ilçeden temizlenmesi için 9 gün önce Yüksekova İlçe merkezinde başlatılan operasyonlar yoğun sürdürülüyor. Gece aralıklarla duyulan top sesleri, sabah saatlerinden itibaren yoğunlaştı. Patlayıcı düzenekli hendek ve barikatların yoğun olarak bulunduğu Orman, Kışla, Kaniheyder, Cumhuriyet, Güngör ve Dize mahallelerinde operasyonların yoğunlaştığı gözlendi.

Belirlenen hedef ve bombalı tuzakların temizlenmesinin ardından polis ve askerler zırhlı araçların desteğiyle mahalle aralarına da girmeye başladı. Polis ve askerlerin girdiği mahallelerden ise yoğun şekilde silah ve patlama sesleri duyuluyor.

İlçede güvenlik güçlerinin operasyonları hız kazanırken, çevrede de hava hareketliliği gözleniyor. (Yaşar KAPLAN/YÜKSEKOVA/DHA)

Nusaybin'de saldırı: 1 şehit, 7 yaralı


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Yüksekova

  ,

  mahalle