Yüksekova'da yüksek tansiyon

Yüksekova'da yüksek tansiyon
Yüksekova'da yüksek tansiyon
Mehmet Reşit İşbilir ve Veysel İşbilir'in cenazelerinin Yüksekova'ya getirilişi sırasında olaylar çıktı. BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da aralarında bulunduğu uzun bir konvoyla getirilen cenazeler, binlerce kişi tarafından ilçe girişinde karşılandı.

YÜKSEKOVA - Cenazelerin karşılanması sırasında bölgede önlem alan polisler ile toplanan grup arasında gerginlik görüldü. Gerginlik sırasında polis basınçlı su ve plastik mermi kullandı. Buradaki olaylar BDP 'li yöneticilerin devreye girmesi ile yatıştırıldı. Cenaze aracının yoluna devam etmesi üzerine olaylar sona erdi.

Sezgin Tanrıkulu: Yüksekova'da yargısız infaz yapıldı

Yüksekova otopsisi: 8 kurşunla öldürüldüler!

Olaylar sırasında konvoyda bulunan BDP Genel Başkanı Demirtaş'ın aracına bir minibüsün koruma yapması da dikkat çekti. Mehmet Reşit İşbilir ve Veysel İşbilir'in cenazeleri ise Orman Mahallesi'nde bulunan Kışla Camii'ne getirildi. Burada kılınacak cenaze namazı ardından amca-yeğen, ilçedeki Akalın Mezarlığı'da toprağa verilecek. Cenaze törenine, Demirtaş'ın yanı sıra HDP Eşbaşkanı Sabahat Tuncel, BDP Milletvekilleri Esat Canan, Özdal Üçer ve Adil Zozani de katıldı.
Hakkari gergin, kepenkler kapalı

Demirtaş: Hakkari'de analar ağlıyor

Kepenklerin kapalı olduğu Van 'ın Başkale İlçesi'nde ise Van'dan gelen cenazeler 100 araçlık bir konvoyla karşılandı. Sabah saatlerinden itibaren cenazelerin Van’dan gelmesini bekleyen ve aralarında Başkale BDP İlçe Başkanı Senar Yeşilırmak, Başkale Belediye Başkanı Eylem Açıkalın'ın da bulunduğu binlerce kişi Başkale Belediyesi önünde sloganlar atarak beklemeye başladı. Cenaze konvoyunun ilçeye girmesi ile birlikte kalabalık Van-Hakkari yolunu trafiğe kapattı. Öcalan, posterlerini taşıyan kalabalık, sloganlar eşliğinde belediye önünden ilçe çıkışına kadar yürüyerek cenazeye eşlik etti. İlçede halen göstericilerle polis arasında gerginlik yaşandığı bilgisi geliyor. (Murat ÇAĞLAR/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/116500911650093

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  GUNDEM - Fidel Cinar

  bu saldiri AKP nin MGK belgelerini golgelemek icin kurtleri kurban secmesidir. sunu iyi bilin Yarin cok sancili olacak bu halki yarin ne Apo nede PKK tutabilir. zamani gelirse onundeki butun setlerin yikmasini bilir.

  PRovakasyon - yuzucu

  Eğer barışmak isteniyorsa, kendisini Türk görenler kadar,kendisini Kürt görenlerde,provakasyona meydan vermemelidir.Polis kendisine kurşun sıkana ülkenin batısında ne yapıyorsa ,doğusunda da onu yapmıştır.Kanun ve hukuk kurallara uyularak sağlanır,kurallara uymayanın kim olduğuna bakılmaz.

  BAŞBAKAN - pispor

  MGK da cemaatı bitirme belgesini basın yayınladı diye önüne geleni ihanet. Gazeteciyi vatana ihanetle suçlarken kendi paralı özel katilleri insan katledip çözüm süresini provake edip ülkeyi tekrar kan gölüne çevirmek isteyenlere sesi çıkmıyor