Yüksekova'daki Lice eyleminde gerginlik

Yüksekova'daki Lice eyleminde gerginlik
Yüksekova'daki Lice eyleminde gerginlik
Lice'de 1 kişinin ölmesi, 9 kişinin de yaralanması Yüksekova'da protesto edildi. Eylemde polise taş ve havai fişek atılması üzerine gerginlik çıktı. Çıkan olaylar üzerine ilçede esnaf kepenk kapattı.

YÜKSEKOVA - Lice için Yüksekova'da yapılan eylemde kalabalık arasındaki bir grubun polise taş ve havai fişek atması üzerine gerginlik çıktı. Çıkan olaylar üzerine ilçede esnaf kepenk kapattı. Kayacık Köyü'ndeki olayları protesto etmek isteyen kalabalık ilçe merkezindeki BDP binası önünde toplandı. Aralarında BDP'li Belediye Başkanı Ercan Bora, Esendere Beldesi Belediye Başkanı Hurşit Alptekin, İlçe Başkanı Nail Durmaz'ın da bulunduğu yaklaşık bin kişi, buradan "Medeni Yıldırım ölümsüzdür", "Lice halkı yanlız değil", "Biji Serok Apo" sloganları atarak, Şemdinli kavşağına, daha sonra da basın açıklamasını yapılacağı ilçe merkezindeki Cengiz Topel Caddesi'ne kadar yürüdü. Basın açıklamasının yapılacağı sırada kalabalık arasında bulunan ve yüzleri kapalı 10-15 kişilik bir grup, Eczaneler Sokağı'nda güvenlik önlemi alan polise taş ve havai fişek atmaya başlayınca gerginlik çıktı. Polis grubu dağıtmak için tazyikli su ve gözyaşartıcı bomba kullandı. Kalabalık da polise taş atarak karşılık verdi.
Çıkan olaylar üzerine ilçe merkezindeki esnaf kepenk kapatırken, geniş güvenlik önlemlerinin alındığı Şemdinli kavşağındaki olaylar ise sürüyor. (DHA)

İstanbul Lice'ye ses verdi


  http://www.radikal.com.tr/113971011397103

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yüksekova'daki lice eylemi hk. - fgemak

  başbakanın çözüm sürecinde kamuoyuna yansımayan BDP ye ve terör örgütüne verdiği sözler nelerdir bunların Türk kamuoyuna açıklanması lazım,ortaya çıkan tabloda terör örgütü yandaşları sınırların kaldırılmasını istiyor,mayınların temizlenmesini istiyor,Bunun arkasındaki mantık nedir,halen BOP projesi üzerinde mi çalışılıyor,Bir referandum yapılarak Türk kamuoyuna BOP projesinin Türkiye topraklarındaki etkilerini kabul edip etmediklerinin sorulması ondan sonra çıkan neticeye göre hareket edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.sınırlar kaldırılarak Türkiye kuzey ırak ile birleştirilip Türkiyeyi ırak bataklığına çekmek mi istiyorlar,bunların hepsi kamuoyu tarafından bilinmeyen AKP nin BOP projesi kapsamında ABD ile gizli olarak yürüttüğü projeler.Türk halkının bunu kabul edeceğini sanmıyoruz.

  doğrudur - brhmdgr

  öylemi olmuş haberin sadece başını okudum devamına bakma gereği hissetmedim hep öyle olur zaten zavallı polisler hep taş ve molotof saldırısına uğrar durup dururken !!!

  ! - ron

  Birkaç hafta önce yüksekova'da karakol yapımlarını protesto edenlere yönelik tehdit içeren bildiriler dağıtıldı. lice'de tehditçiler saldırdı ve bir genci vurdular ne yazık ki.. hükümet provokasyoncu arıyorsa dağıtılan bildirilerin sahiplerini bulsun ve karakolda "vur" emrini veren al..ğı bulsun.