Yüksekova'dan 200 kişilik heyet Dağlıca'ya gitti

Yüksekova'dan 200 kişilik heyet Dağlıca'ya gitti
Yüksekova'dan 200 kişilik heyet Dağlıca'ya gitti
Eski Hakkari milletvekili Esat Canan'ın başkanlığındaki yaklaşık 200 kişilik bir sivil heyet, Dağlıca'daki çatışma bölgesine gitti. Heyetin, bölgedeki cenazeleri alması bekleniyor.

HAKKARİ - Hakkari'de Yüksekova ilçesinin Dağlıca bölgesinde yaşanan  PKK  saldırısı sonrası BDP  Hakkari eski Milletvekili Esat Canan başkanlığında 200 kişilik heyet saldırının olduğu bölgeye gitti. Öğle saatlerinde bir araya gelen ve aralarında BDP Hakkari eski Milletvekili Esat Canan ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de bulunduğu 200 kişi, araçlarla hareket etti. Heyetin, cenazeleri almak için bölgeye gittiği belirtiliyor.

Araçlar ilçeden 10 kilometre uzaklıktaki Kamışlı Jandarma Karakolu'nda durduruldu. Burada bir süre askeri yetkililerle görüşen heyetin bölgeye gitmesine izin verilirken, gazetecilere ise izin çıkmadı. Heyet araçlarla yola devam ederken, Dağlıca'ya giden yol yeniden zırhlı araçlarla kapatıldı.

Kamışlı Jandarma Karakolu önünde yoğun güvenlik önlemi alınırken, havadan ve karadan bölgeye çok sayıda askerin sevk edildiği de gözlendi.

(DHA - RADİKAL)

'Dağlıca bölgesinde çatışmalar üç haftadır devam ediyordu'

Dağlıca için endişeli bekleyiş

Şehit Yarbay İlker Çelikcan'ın aile evinde büyük üzüntü var