Yumruklu gaspa 15 yıl hapis istemi

Yumruklu gaspa 15 yıl hapis istemi
Yumruklu gaspa 15 yıl hapis istemi
Erzurum'da iş yeri sahibini yumrukladıktan sonra 2 bin liralık altın bileziği gasp ettiği iddia edilen kişi için 15 yıl hapis istendi.

ERZURUM - Olay 5 Ağustos günü merkez Yakutiye İlçesi'ndeki kuyumcuları ile ünlü Taşmağazalar semtinde meydana geldi. Hayrullah Gültekin'e ait kuyumcu dükkanına giren 24 yaşındaki Selçuk B., bir süre vitrindeki bilezikleri inceledi ve fiyatlarını sordu.

Bilezikleri tarttıran ve fiyatlarını öğrenen Selçuk B., aniden sol eliyle 2 bin lira değerindeki bileziği kaparken, sağ yumruğu ile kuyumcu Gültekin'e vurdu. Hızla yerinden çıkan Selçuk B., yaya olarak kaçmaya başladı. Yediği yumrukla sarsılan, ardından hemen toparlanan Hayrullah Gültekin, esnaf arkadaşlarından yardım istedi. Hırsızın peşine düşen esnaf bir süre Selçuk B.'yi kovaladı.

Yakalanacağını anlayan Selçuk B. elindeki bileziği attı ve kaçarak gözden kayboldu. Bileziği alan kuyumcu Hayrullah Gültekin, polisi arayarak durumu bildirdi. İş yerinin güvenlik kamerası tarafından kaydedilen gasp olayı ile ilgili olarak adliyeye sevk edilen Selçuk B., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Erzurum E Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

'İşyerinden yağma' suçundan 10 ila 15 yıl arasında hapis cezası istemi ile tutuklu yargılanan Selçuk B., 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıkarıldı. Uzun zamandır eve gitmediğini belirten Selçuk B., ilk kez böyle bir şey yaptığını söyledi. İş aradığını ama bulamadığını ileri süren Selçuk B., "İş bulamayınca mecbur kaldım. Yumrukla etkisiz hale getirdim. Kaçarken peşimden geldiler. Bileziği kendim teslim ettim. Olayı gerçekleştirmeden önce uçucu madde almıştım. Çok pişmanım" diye konuştu.

Mahkeme heyeti, Selçuk B.'nin tutukluluk durumunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

DHA - Hümeyra PARDELİ