Yunanistan Başkonsolosluğu önünde eyleme polis müdahalesi

Yunanistan Başkonsolosluğu önünde eyleme polis müdahalesi
Yunanistan Başkonsolosluğu önünde eyleme polis müdahalesi
Yunanistan'da tutuklu 4 kişinin açlık grevine destek vermek ve Yunanistan'ın "iade" kararını protesto etmek için İstiklal Caddesi'ndeki Yunanistan Başkonsolosluğu önünde eyle yapmak isteyen 5 kişilik gruba polis izin vermedi.

İSTANBULYunanistan’da tutuklu Halk Cephesi üyesi 4 kişinin başlattığı açlık grevine destek vermek için Yunanistan Başkonsolosluğu önünde basın açıklaması yapmak isteyen TAYAD'lılara polis müdahale etti. Saat 14.00’te polis müdahalesiyle uzaklaştırılan grup, 16.00’da tekrar Konsolosluk önüne gelerek eylem yapmak istedi. Polis gruba yine izin vermedi ve bu kez 5 kişiyi gözaltına aldı.

Yunanistan’da Koridalos hapishanesinde tutuklu bulunan 4 kişinin açlık grevine destek vermek ve Yunanistan'ın "iade" kararını protesto etmek için saat 14:00'da Beyoğlu İstiklal Caddesi'ndeki Yunanistan Başkonsolosluk binası önüne gelen 5 kişi pankart açarak basın açıklaması yapmak istedi. Eylemcilerin pankart açınca polis, dağılın uyarısında bulundu. Ancak eyleme devam etmek isteyen gruba, polis müdahale etti. Çok sayıda sivil polis eylemcileri tutarak İstiklal Caddesinden Tarlabaşı Bulvarına kadar uzaklaştırıldı. Eylemciler bu müdahale sırasında gözaltına alınmadı.

Aynı eylemciler saat 16.00'da yine Yunanistan Başkonsolosluğu önüne geldi. Basın açıklaması yapmak isteyen eylemciler bu kez polis tarafından gözaltına alındı ve polis minibüsüne bindirilerek Emniyet’e götürüldü.

ZEKİ GÜNAL / DHA