Yunanlı bakan vize müjdesi verdi

Yunanistan'ın İstanköy Adası'nda turizmci ve esnafla bir araya gelen Yunanistan Turizm Bakanı Dimitris Avramopoulos, vize müjdesi verdi. Turizm dernekleri, otel yöneticileri ve esnaf temsilcileri, İstanköy Ticaret Odası'ndaki toplantıda, Avramopoulos'a, Türklere uygulanan vize nedeniyle binlerce turistin adalarda tatil yapamaması sonucu büyük bir ekonomik kayba uğradıklarından yakındı.

MUĞLA - Yunanistan'ın İstanköy Adası'nda turizmci ve esnafla bir araya gelen Yunanistan Turizm Bakanı Dimitris Avramopoulos, vize müjdesi verdi. Turizm dernekleri, otel yöneticileri ve esnaf temsilcileri, İstanköy Ticaret Odası'ndaki toplantıda, Avramopoulos'a, Türklere uygulanan vize nedeniyle binlerce turistin adalarda tatil yapamaması sonucu büyük bir ekonomik kayba uğradıklarından yakındı. Yunan Turizm Bakanı Avramopoulos da, Schengen anlaşmasına dahil olmayan ülkelerin vize konusuna kolaylık getirilmesi amacıyla çalışmaların devam ettiğini açıkladı.
Türk turistlerin vize sorununun bir an önce çözülmesi için çalıştıklarını belirten bakan Avramopoulos, şunları söyledi: "Türk turistlerin bir vize aldığında bu vizeyle 20 kez Yunanistan'a giriş çıkış yapabilmesi için de yeni yasal düzenleme yapacağız. Bu konuyu önümüzdeki hafta Türkiye'ye yapacağım ziyarette Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu'ya anlatacağım."