Yurt ve kredi zamanı

Üniversitelerin ara sınıflarında okuyan ve yurt ile kredilerden yararlanmak isteyen öğrenciler, 23 Temmuz Pazartesi gününden itibaren Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na başvurabilecek.

ANKARA - Üniversitelerin ara sınıflarında okuyan ve yurt ile kredilerden yararlanmak isteyen öğrenciler, 23 Temmuz Pazartesi gününden itibaren Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na başvurabilecek.
Üniversitelerin ön lisans ve lisans öğrencileri, 23 Temmuz-3 Ağustos 2001 tarihleri arasında, yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile yükseköğretim programlarına girecek öğrenciler de 1-10 Ekim 2001 tarihleri arasında başvuru yapabilecek. Yurtta barınmak isteyen artık yıl öğrencileri ise daha önce kaldıkları yurt müdürlüklerine, 17 Eylül-3 Ekim 2001 tarihleri arasında başvuracak.
Asıl listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kayıtları 13-26 Eylül 2001 tarihleri arasında, birinci yedek listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin yurtlara kesin kayıtları ise 28 Eylül-5 Ekim 2001 tarihleri arasında yapılacak.