Yurt yemeğini eleştiren valiye saldırı

Yetiştirme yurdunda denetim yaparken yemekleri eleştiren Niğde Valisi Gündüz Beder, bir görevlinin sandalyeli saldırısına uğradı.

NİĞDE - Yetiştirme yurdunda denetim yaparken yemekleri eleştiren Niğde Valisi Gündüz Beder, bir görevlinin sandalyeli saldırısına uğradı.
Beder, yurdun yemek hizmetini veren Yeta adlı taşeron firmayla ilgili şikâyetler üzerine dün yurda baskın yaptı. Yemek hazırlığı sırasında mutfağa giren Beder, görevliden bir tabak yemek istedi. Taskebabı olarak listede yer alan yemekte et bulamayan Vali, "Bu yemekte et yok" diyerek nedenini sordu ve tutanak tutulması talimatı verdi. Vali, çocukların olduğu bir masaya oturduktan hemen sonra, bulunduğu yöne bir sandalye fırlatıldı. Valilik korumaları, taşeron firma görevlisi 25 yaşındaki Recep Umut'u etkisiz hale getirmeye çalışırken, saldırgan bu kez de bir masayı kaldırıp fırlatmak isterken devirdi. Umut çıkarıldığı mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Beder, görevlinin daha önce de saldırgan davranışlarda bulunduğunu öğrendiğini söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7630527630520

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.